Домакинът на Евро 2016 Франция победи Камерун с 3:2 в приятелска среща, играна на стадион "Ла Божоар".

Двата отбора изиграха много атрактивно първо полувреме, в което създадоха куп интересни положения. Матюиди откри резултата в средата на първата част, но Абубакар изравни набързо. Пет минути преди паузата Жиру върна преднината на "петлите".

Нападателят на Арсенал можеше да се разпише малко след паузата, когато остана очи в очи срещу Ондоа, но би право в тялото му. Малко преди края и Кабай направи непростим пропуск, а в 88-та минута Чупо-Мотинг изравни.

Точно когато изглеждаше, че "неукротимите лъвове" ще измъкнат престижно равенство, Дмитри Пайе вкара директно от пряк свободен удар и зарадва зрителите на стадиона.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/dXWwwdODMjc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Гостите стигнаха до първа опасна ситуация чрез Екамби, но неговият отлично пласиран удар в долния десен ъгъл беше изваден от Лорис, намесил се атрактивно с една ръка.

Французите владееха топката и играта се водеше предимно в половината на техния противник, но африканците отново създадоха отлично положение. Този път Абубакар засече с глава в наказателното поле, но кълбото профуча над напречната греда.

В средата на първото полувреме момчетата на Дидие Дешан откриха резултата с първия си удар. Кингсли Коман центрира почти от аутлинията и от неудобна позиция Блез Матюиди нанесе безпощаден изстрел от въздуха с левия крак.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/oOmdqzPqDOY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Отговорът на "лъвовете" обаче беше мигновен и те изравниха в следващата си атака. Абубакар беше заел правилно място в пеналта и засече от движение острото подаване отдясно на Ниом.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/cVATasaq3jo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Франция отправи неточен удар чрез Погба с глава, но малко след това асът на Ювентус записа асистенция. Той центрира отдясно и Оливие Жиру засече от движение пред границата на малкото наказателно поле.

Десетина минути след почивката "петлите" пропуснаха чисто голово положение. Грешка в защитата позволи на Жиру да излезе сам срещу вратаря, но нападателят стреля право в тялото на Ондоа.

Не след дълго стражът на африканците се намеси прекрасно при удар на Погба, а опитът за добавка на Канте премина покрай гредата.

Последваха изключително скучни минути, в които и двата отбора рязко намалиха оборотите, за разлика от високото темпо преди паузата. В 85-ата минута Жиняк би мощно, но много неточно. Малко след това Йоан Кабай остана сам срещу вратаря, но стреля в него.

Две минути преди края на редовното време Камерун изравни при първата си смислена акция през второто полувреме. Чупо-Мотинг беше намерен в наказателното поле, овладя добре и не остави шансове на Лорис.

В последната минута на редовното време Дмитри Пайе все пак донесе победата на Франция, реализирайки по прекрасен начин директно от фаул. Той завъртя кълбото майсторски и го прати в горния ляв ъгъл.

Франция - Камерун 3:2

1:0 Блез Матюиди - 20'
1:1 Венсан Абубакар - 22'
2:1 Оливие Жиру - 41'
2:2 Жан-Ерик Максим Чупо-Мотинг - 88'
3:2 Дмитри Пайе - 90'

Франция: Лорис, Рами, Косиелни, Евра, Саня, Диара (Канте - 46'), Матюиди, Погба (Сисоко - 65'), Пайе, Коман (Кабай - 76'), Жиру (Жиняк - 65')

Камерун:  Ондоа, Чеджу, Ниом, Тейкеу, Ойонго, Манджек (Н'Жие - 70'), Енох (Сиани - 46'), Сали (Чупо-Мотинг - 46'), Екамби (Ком - 76'), Зуа, Абубакар (Абанг - 70')