Пред погледа на една от най-големите звезди в съвременната музика- Бионсе, и рап-идола Джей Зи, Ню Джърси Нетс най-после победи Далас в мач от НБА.

За последно Мрежите надвиха тексаския тим преди повече от 6 години, след което записаха 11 поредни поражения. Снощи обаче Винс Картър и компания не можеха да бъдат спрени и спечелиха със 100:89.

Домакините водеха с повече от 10 точки в продължение на последните 40 минути и свалиха Маверикс от върха в Западната конференция. Гостите пропуснаха 13 от първите си 14 стрелби и това помогна на Нетс да дръпне с 22:6 три минути преди края на първата част. До края домакините нямаха проблеми.

Ричард Джеферсън наниза 28 точки, а Винс Картър добави 23 за успеха на лидера в Атлантическата дивизия. Дирк Новицки единствен от гостите бе на ниво, вкарвайки 37 точки, като 19 от тях германецът отбеляза в третата част, но и това не бе достатъчно.

В Кливланд Леброн Джеймс и Коби Брайънт се срещнаха в сблъсък на двама от най-добрите реализатори в НБА. В края Крал Джеймс бе по-щастлив, защото Кавалерите надвиха ЛА Лейкърс с 96:95. Звездата в мача обаче бе дошлият наскоро от Сиатъл Роналд Мъри.

Крилото отбеляза 14 от своите 21 точки в последната част, в това число наказателен удар 3 секунди преди края и донесе победата. При последния си изстрел Брайънт пропусна, въпреки че претендираше, че е фаулиран. Езерняците обаче сами са си виновни, тъй като допуснаха в последната част домакините да направят серия от 15:0 и да се върнат в мача.

Лейкърс загуби периода с 14:26 и това се оказа фатално за тима, който отново е с 50% баланс – 34:34. Кливланд пък е 38:29. Все пак Джеймс бе най-резултатен за победителите с 29 точки, а Зидрунас Илгаускас добави 25. Коби завърши с 38, а Ламар Одъм добави 25 за гостите.

Останалите резултати от деня: Атланта – Орландо 108:107 (прод), Индиана – Бостън 88:103, Вашингтон – Чикаго 113:104, Минесота – Сакраменто 95:89, Мемфис – Юта 90:84, Голдън Стейт – Филаделфия 98:89, Ню Йорк – Маями 100:111.