Сайтът Goal.com подбра десет любопитни статистически факта във връзка с четвъртфинала реванш от Шампионската лига между Челси и Пари Сен Жермен.

1 – Толкова пъти Челси е успявал да се класира напред в евротурнирите след загуба с 1:3 в първия мач. Това се случи на осминафиналите на ШЛ през 2011/12, когато сините отстраниха Наполи на Валтер Мадзари, като спечелиха двубоя на "стамфорд Бридж" с 4:1 след продължения. В крайна сметка именно Челси спечели турнира преди две години, като на финала надви Байерн с дузпи.

19 – Преди толкова години ПСЖ за последно игра полуфинал в Лигата. През 1994/95 парижани излязоха от групата си, но бяха отстранени от Милан.

47 – Головете, отбелязани от Самуел Ето'о в евротурнирите до момента. Камерунецът е най-добрият реализатор в съставите на двата съперника. Втори е контузеният Златан Ибрахимович с 44 попадения.

0 – ПСЖ няма победа на английска земя, а Челси никога не е губил от френски отбор на "Стамфорд Бридж".

7 – Толкова пъти Челси е успявал да се класира напред след загуба като гост в първия мач (независимо от резултата). За последно лондончани го направиха преди година на осминафиналите в Лига Европа, когато надвиха Стяуа (0:1 и 3:1).

83,3% – Това е процентът точни удари (спрямо всички отправени) на уругвайския ас на парижани Единсон Кавани в настоящото издание на ШЛ. Това е най-добрият показател сред всички играчи, отправили поне 10 шута към вратата.

20% – Това е процентът точни удари на бразилския халф на лондончани Оскар в настоящото издание на ШЛ. Това е най-ниският показател сред всички играчи, отправили поне 10 шута към вратата.

1 – Само веднъж ПСЖ не е успявал да запази преднина от два гола на реванша в евротурнирите. Това се случва през 1982/83 на четвъртфиналите в КНК, когато на реванша отстъпва на белгийския Ватершей (Генк) с 0:3 (2:0 в първия мач).

14 – Броят голове, отбелязани на чужд терен от ПСЖ в настоящото издание на ШЛ. Само Реал М се е справил по-добре в това отношение с 16 попадения.

810 – Минутите, които защитникът на Челси Бранислав Иванович е записал в настоящото издание на ШЛ. Той е един от едва осемте футболисти, които са пропуснали нито миг от мачовете на своите отбори. Любопитното е, че едва трима от тези играчи са вратари.