Шпортфройнде Лоте - Борусия Дортмунд, четвъртфинален двубой от турнира за Купата на Германия. Стадион "Фримо щадион", 21.45 часа българско време.

Прогноза на Gol.bg:

Борусия Дортмунд излиза в търсенето на своя пети полуфинал в турнира за последните шест сезона. Единственият пропуск на рурци дойде през февруари 2013 година, когато те бяха детронирани от Байерн с 1:0 в Мюнхен на четвъртфиналите.

Не е далеч във времето последната загуба на Борусия срещу третодивизионен съперник в турнира. Това се случи през 2010 година срещу Офенбахер Кикерс, когато фаворитът беше елиминиран с дузпи.

В последвалите срещи с третодивизионни отбори Дортмунд постигна пет победи с обща голова разлика 15:1, като всеки един успех беше с поне два гола разлика.

"Жълто-черните" се намират в много силна серия като гости в надпреварата, печелейки последните си 13 срещи далеч от дома. Именно споменатото минимално поражение в Мюнхен е последната им издънка на чужд терен.

Централният защитник Сократис е наказан, а заради контузии аут са Марио Гьотце, Свен Бендер, Себастиан Роде, Нури Шахин и Александър Исак. При Гьотце положението е малко по-различно, защото той страда от проблеми с обмяната на веществата и клубът иска да го съхрани до пълното му възстановяване.

Резултат: Шпортфройнде Лоте - Борусия Дортмунд 0:2