Американският национален отбор по хокей на лед за жени се наложи с категоричното 6:1 над Швеция в среща от полуфиналите на турнира на зимните олимпийски игри в Сочи.

По-интересно обаче е това, че вицешампионките от Ванкувър 2010 отстреляха съперничките си с историческите 70:9 удара.

САЩ започна головата си серия от числено предимство 6:10 минути след началото на срещата, когато се разписа Алекс Карпентър, съобщава БТА.

66 секунди по-късно Кейси Белъми опъна мрежата на шведките за 2:0, а Аманда Кесъл оформи крайното за първата част 3:0 след 11:19 минути на леда.

Въпреки че вече си бяха осигурили победата, американките не спряха да атакуват. Моник Ламорьо, Меган Божек и Бриана Декер вкараха още три гола във вратата на Швеция, а единственото попадение за скандинавките вкара Ана Боргквист.

Съперникът на САЩ на финала ще бъде излъчен по-късно днес, когато защитаващият титлата си тим на Канада среща Швейцария.