Хокеистите на Лос Анджелис Кингс изминаха половината път до Купа Стенли след още една трудна победа над Ню Йорк Рейнджърс.

Кралете спечелиха и второто си домакинство след продължения, този път с 5:4 и дръпнаха с 2-0 победи преди двата поредни мача в Голямата ябълка.

Калифорнийци отново показаха характер и наваксаха изоставане от 2 шайби, за да стигнат до успеха. Този път обаче пасивът им не бе в първата третина, както в първия мач, а те изоставаха с 2:4 преди старта на последната част от мача, но стигнаха до 2 шайби.

Преди това Рейнджърите дръпнаха с 2:0 след първите 20 минути след голове на Райън Макдонаг и Матс Дзукарело, а във вторите останаха напред, въпреки че Джарет Стол и Уили Мичъл на два пъти стопяваха разликата до един гол. Мартен Сейнт Луи и Дерик Брасар отговаряха с попадения и всичко вървеше добре за гостите.

Дуайт Кинг обаче направи 3:4 2 минути след началото на третия период, макар че попадението бе много спорно, тъй като голмайсторът отклони шайбата падайки върху вратаря Хенрик Лундквист. Мариан Габорик пък изравни 12,24 минути преди края, възползвайки се от грешка на Масдонаг вкарвайки 13-ия си гол в плейофите.

В първото продължение от 20 минути гол не падна, въпреки че и двата тима имаха възможности. След това в средата на вторта допълнителна третина шансът се усмихна на домакините. Уили Мичъл стреля отдалеч, а Дъстин Браун успя да отклони шайбата под човката на Лундквист и да хвърли в екстаз феновете в „Стейпълс Сентър“.