Джонатън Куик направи 40 спасявания и Тайлър Тофоли се отличи с гол и асистенция при победата на Лос Анджелис с 2:1 у дома срещу Минесота в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Успехът е четвърти поред за Кингс, а Тофоли вкара ранен гол при числено превъзходство. Танър Пиърсън се разписа в третата част за шампиона от 2014 година, който продължи силното си представяне в двубоите пред собствена публика през новия сезон.

Никлас Бекстрьом спря 14 шута, а Мот Кук реализира гол за гостите 13.13 минути преди края на срещата, информира БТА. Минесота загуби на два пъти в Калифорния, като преди два дни записа поражение с 1:2 при гостуването си на Анахайм.

В друга среща от НХЛ Ню Йорк Рейнджърс спечели с категоричното 4:0 като домакин срещу Сан Хосе. Мартин Сейнт Луис и Рик Неш се разписаха в рамките на четири секунди във втората третина, изравнявайки клубен рекорд за Ню Йорк.

Вратарят на домакините Хенрик Лундквист се отличи с 33 спасени шайби в общо 51-ия си двубой без допуснато попадение. Рейнджърс има две поредни победи след трите загуби в три мача през новия сезон. Карл Хейджлин и Кевин Хейс също се разписаха за победителите.

Анахайм победи с 3:0 у дома Сейнт Луис, а Сами Ватанен се разписа на два пъти при числено преимущество. Фредерик Андерсен пък спаси 27 удара на вратата на Анахайм в първия двубой без допуснат гол в кариерата си. Кори Пери също се разписа за "патоците", които имат пет победи в шест срещи през новия шампионат.

Калгари пък победи с 4:1 като гост Уинипег. Мейсън Реймънд се отличи с попадение и асистенция, докато гостите записаха четвъртата си поредна загуба.