Сидни Кросби направи пет асистенции за седмата поредна победа на Питсбърг в НХЛ - този път с 6:1 срещу Бъфало.

Патрик Хорнквист и Крис Летанг се отличиха с по два гола, а по веднъж се разписаха Евгени Малкин и Роберто Бортуцо. Тампа Бей също стигна до убедителен успех след 7:4 срещу Кълъмбъс.

Тайлър Джонсо вкара два гола, а Райън Калахън добави гол и две асистенции за петата поредна победа на Тампа. Филаделфия измъкна успех с 4:3 срещу Колорадо.

Клод Жиру завърши с два гола и асистенция за третата поредна победа на Филаделфия.

Торонто надигра Ню Йорк Рейнджърс с 5:4, а победния гол вкара Лео Комаров 5 минути преди края. Шампионът Лос Анджелис разгроми Ванкувър с 5:1 пред над 18 000 зрители в "Стейпъл Сентър".

"Кралете" вкараха три гола още в първата третина и прокараха пътя към победата. Тайлър Тофоли записа гол и две асистенции и помогна на Ел Ей да постигне седма победа в последните осем домакински мача.

С гол на Франс Нилсен 2 минути преди края отборът на Ню Йорк Айлендърс спечели с 1:0 срещу Финикс. Успехът е трети пореден за Айлендърс.