Домакинът Чехия, САЩ и Русия си осигуриха място на четвъртфиналите на световното първенство по хокей на лед.

Чехите надиграха Германия с 4:2 в група А, заеха третото място в класирането и се присъединиха към Канада и Швеция, които по-рано също подпечатаха местата си във фазата на елиминациите.

43-годишният Яромир Ягър реши мача в полза на Чехия, като асистира на капитана Якуб Ворачек за третия гол, а след това сам реализира четвъртото попадение за чехите.

Канадците продължават без грешка в група А и след разгром със 7:2 над Швейцария заемат първото място в класирането с пълен актив от 15 точки.

САЩ победи Словения с 3:1 и записа пета победа в група Б. Герой за САЩ при победата над аутсайдера Словения бе Брок Нелсън, който вкара два гола и направи асистенция за третия гол на американците.

Най-драматично се разви двубоят на защитаващия титлата си тим на Русия срещу Словакия. Сборная спечели с 3:2 след продължение и също продължава напред в турнира.

Попаденията за Русия вкараха Сергей Мозякин, Владимир Тарасенкои Артьомий Панарин. За словаците се разписаха Томаш Копецки и Мариан Габорик.