Отборите на Тампа Бей и Ню Йорк Рейнджърс направиха изключителен спектакъл с 11 гола и продължение, в който в крайна сметка домакините от щата Флорида се наложиха с 6:5. Така Тампа поведе с 2:1 победи във финалната серия в Източната конференция.

Головете в мача почнаха да валят още от първата минута. Дерик Брасард откри резултата за гостите, а малко по-късно Йеспер Фаст удвои аванса на Рейнджърс. Преди края на първата третина Тампа стигна до първия си гол в мача чрез Стивън Стамкос.

В средата на втората част Онжей Палат изравни, а след това Тайлър Джонсън и Алекс Килърн изведоха "светкавиците" до 4:2 в резултата след голове на контраатаки. Секунди след гола на Килърн Рейнджърс намали на 3:4 след нов гол на Фаст.

Райън Макдона изравни за 4:4 в началото на третия период при числено превъзходство, но Тампа успя да поведе чрез Палат 6 минути преди края на мача. По-малко от 120 секунди преди последната сирена обаче Дан Бойл отново изравни за 5:5.

Така двата отбора трябваше да играят продължение, което обаче продължи едва 3 минути и 33 секунди, тъй като Никита Кучеров реализира седмия си гол в плейофите след чудесна самостоятелна акция. Мач номер 4 от серията е отново в Тампа в петък.