Хокеистите на Нешвил Предатърс направиха история в НХЛ, след като победиха Сейнт Луис Блус с 3:1 и затвориха серията с 4-2 победи.

По този начин Хищниците се класираха за първи път за финала на Западната конференция, където ще срещнат Анахайм или Едмънтън.

Вратарят Пека Рине се отчете с 23 спасявания, а тимът му навакса пасив от 0:1 след първата третина. Роман Йоси изравни в началото на втората, а в третата Райън Йохансен се възползва от подаване на Виктор Арвидсон, за да преодолее Джейк Алън с удар от бекхенд.

В следващите минути усилията на Сейнт Луис да изравят не се увенчаха с успех и минута преди края Кале Ярнкрок гарантира триумфа с попадение на празна врата.

Нешвил без съмнение е приятната изненада на плейофите, като загуби само два мача до момента. Освен това Предатърс са в серия от 9 поредни победи у дома, която започна миналата година и вече мечтаят за участие на финал за купа Стенли.