Интер спечели пети трофей през 2010 година след успех с 3:0 срещу Мазембе на финала на световното клубно първенство.

Така "нерадзурите" дублираха европейската си титла и вече официално станаха най-добрият клубен отбор в целия свят.

Това бе втори трофей за треньора Рафа Бенитес, откакто пристигна на "Джузепе Меаца".

Въпреки незадоволителното си представяне през новия сезон пък Интер в крайна сметка завърши тази календарна година с шампионската титла на Италия, купата и Суперкупата на страната, Шампионската лига и световното клубно първенство.

Още в 13-ата минута италианците поведоха след много добър извеждащ пас на Самуел Ето'о към Горан Пандев, който с удар по тревата преодоля вратаря Мутеба Кидиаба за 1:0.

Четири по-късно пък самият камерунец успя също да запише името си сред голмайсторите - Санети проби отдясно, пусна към Пандев, който пропусна за нахлуващия Ето'о и камерунецът с безпощаден изстрел в долния ляв ъгъл удвои резултата.

Натискът на Интер продължи и в 24-ата минута Майкон изведе Милито сам срещу вратаря Кидиаба, но стражът на африканците изби удара на аржентинския национал, след което защитник на Мазембе изчисти в корнер.

Малко по-късно отново Милито можеше да направи резултата класически, но топката му бе избита.

След почивката африканците се опитаха да се върнат в мача и треньорът Ламин Н'Дайе пусна в игра Мукок Канда вместо Нганду Касонго в средната линия на тима.

Играта на Мазембе живна, но опитът на Интер си личеше, като единственото по-сериозно положение се откри пред Мулота Кабангу, който излезе сам срещу Жулио Сезар, преодоля го, но си поведе дълго топката и падна безпомощно на тревата.

Рафа Бенитес пък смени Кристиан Киву с Деян Станкович, а десет минути по-късно Диего Милито отстъпи мястото си на Джонатан Биабиани, което се оказа и златна смяна за шампионите на Европа.

Именно французинът се възползва от извеждащо подаване пет минути преди края на срещата, финтира излезлия да го пресрещне Касусула и под плонжа му фиксира крайното 3:0.

Мазембе - Интер 0:3
0:1 Пандев (13)
0:2 Ето'о (17)
0:3 Биабиани (85)

Мазембе: Кидиаба, Нкулукута, Кимваки, Михайо, Касусула, Еганга, Беди, Касонго (46-Канда), Кабангу, Калуитука (89-Ндонга), Сингулума

Интер: Жулио Сезар, Меайкон, Кордоба, Лусиио, Киву (54-Станкович), Санети, Тиаго Мота (87-Марига), Камбиасо, Пандев, Милито (70-Биабиани), Ето'о