Футболът си има своите правила и за Интер важното утре е да победи Сиена. "Сан Сиро" има нужда от победи и то веднага. Защото от началото на сезона нито Интер, нито Милан е печелил мач на своя стадион.  Следващият опит е за Интер. Нерадзурите нямат успех в първите си четири домакинства този сезон.

В Лига Европа отбора игра 3 пъти у дома и всеки път изоставаше в резултата след гол от дузпа на съперника. Така бе и в четвъртък с Рубин, преди крайното 2:2. Единственото домакинство в Серия А бе срещу Рома, където дойде загубата с 1:3.

Куриозното е, че Интер започна с четири поредни домакинства без победа прези 42 години. През сезон 1970/71 Интер загуби за Купата на Италия от Аталанта, направи равен с Нюкасъл за Купата на Панаирните градове, последва равенство с Рома и загуба от Каляри в първенството.

Тези мачове без успех у дома обаче не попречиха на Интер тогава и отбора стана шампион. Този сезон представянето на нерадзурите е много различно у дома и като гост. На "Сан Сиро" няма победа и допусна 9 гола, а като гост взе 4 победи (Хайдук, Васлуй, Пескара и Торино) и вкара 10 гола.