Манчестър Юнайтед надви Интер след дузпи в третия мач на тима от турнето в САЩ. Срещата между двата отбора бе част от приятелския турнир "Интернешънъл Чемпионс Къп" и се проведе във Вашингтон.

"Червените дяволи" пък се наложиха над противника с 5:3 след ударите от "бялата точка", докато резултатът в редовното време бе 0:0.

За Интер в този мач игра Неманя Видич, който за пръв път се изправи срещу отбора на който бе дълги години капитан. Той премина в редиците на миланския тим със свободен трансфер.

Oтборът на Луис ван Гаал бе по-активният на терена в тази среща, като тимът изпусна два страхотни шанса да открие резултата още през първото полувреме.

В 10-ата минута Джоунс засече топката от корнер, но Ханданович прояви страхотен рефлекс след удара му с глава и успя да предотврати чист гол.

Пет минути преди края на полувремето пък изключителен удар на Мата профуча само на сантиметри покрай гредата.

След почивката англичаните отново бяха по-опасният отбор, но тимът имаше проблем при създаването на чисти голови положения.

Интер пък бе на косъм от успеха, след като в 85-ата минута Гуарин отправи силен удар от фаул, а Де Хеа с мъка спаси вратата си.

При дузпите всички играчи на Манчестър Юнайтед реализираха, като за Интер изпусна само Марко Андреоли.

МАН ЮНАЙТЕД: Линдегаард (Де Хеа 46), Смолинг (Кийн 46), Джоунс (Блакет 46), Еванс, Валенсия (Шоу 46), Йънг, Ерера (Клевърли 46), Флетчър, Мата (Кагава 46), Уелбек (Нани 46 (Ернандес 78), Руни (Заха 46)

ИНТЕР: Ханданович (Карисо 64), Жуан, Видич (Андреоли 78), Ранокия, Д`Амброзио, Джонатан, Кузманович (Тайдер 64), Додо (Нагатомо 64), Бота (Лаксалт 64), Крин (Мвила 46), Икарди