Интер победи Емполи с 4:3 в зрелищен мач от последния кръг на италианската Серия А, състоял се на стадион "Сан Сиро".

Момчетата на Роберто Манчини имаха предимство през първото полувреме, но на няколко пъти бяха спрени от вратаря на гостите.

Нещата си дойдоха по местата почти веднага след почивката, когато Родриго Паласио откри след пас на Икарди, а след това последният удвои при подаване на Ковачич.

Емполи не се смути и сензационно изравни резултата в рамките на три минути чрез Мчедлидзе и Пучарели, които се оказаха на правилните места.

Интер отново се вдигна в атака - Брозович върна аванса на миланския колос, а после Икарди мушна втория си гол в мача. Така той се изравни с Лука Тони на върха на голмайсторите в първенството. Две минути преди края Емполи вкара още един гол чрез Мчедлидзе.

Осмият Интер събра 55 точки и остана извън евротурнирите. Емполи завърши кампанията на 15-а позиция с актив от 42 пункта.

Домакините бяха малко по-активни в началните минути и Нагатомо пробва рефлекса на Баси с мощна тупалка, но вратарят изби в корнер, от който не последва нищо опасно.

Последваха изключително скучни минути, в които и двата отбора се размотаваха по игрището без ясна представа какво точно правят. Ернанес не уцели топката добре след пас на Паласио, а после Брозович би над целта.

Вече беше изминал половин час игра, когато Интер реши да събуди позаспалите фенове на стадиона с две опасни акции. Първо Паласио загря ръкавиците на Баси, а малко след това стражът на гостуващия тим спаси отблизо тупалката на Икарди.

Последва опасна контраатака на "нерадзурите", при която Паласио беше снабден с подаване отдясно. Той набра скорост и шутира през шпагата на бранител, но отново великолепният Баси се намеси блестящо. Медел пробва "падащ лист", но съдейки от параболата на топката, есента все още бе твърде далеч...

Точно в края на първото полувреме Родриго Паласо засече остро центриране отдясно с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

Малко след почивката Интер откри резултата. Мауро Икарпди беше изведен отляво и след като напредна опасно, не се полакоми и подаде вдясно към Родриго Паласио. Аржентинецът нямаше какво друго да стори, освен да намери опразнената врата.

Последва нова бърза атака на домакините, при която Ковачич изведе Ик8арди зад гърба на защитата и нападателят не сбърка, оставайки сам срещу стража на противника. Така Икарди се доближи само на един гол от голмайсторския приз в първенството.

Кратко отпускане в редиците на Интер доведе до два гола във вратата им в рамките на три минути. Първо Мчедлидзе намали на далечната греда след центриране отляво, а след това Пучарели изравни след пас на Верди.

В средата на второто полувреме Икарди профука златна възможност след остро центриране отдясно на Паласио. Натискът на Интер даде резултата и малко след това Брозович възстанови аванса на своя тим след пас на Икарди.

В 77-тата минута Икарди вкара втория си гол в мача. Паласио пусна към Ернанес, който чукна към Мауро и стрелецът прониза Баси с плътен удар в долния десен ъгъл. Това бе неговият 22-и гол през сезона и той се изравни на листата на голмайсторите с Лука Тони.

Емполи вкара трето попадение две минути преди края на редовното време, когато се възползва от нова грешка в защитата на съперника си. Леван Мчедлидзе наниза второто си попадение в срещата, като този път асистенция записа Мануел Пучарели.

Интер - Емполи 4:3

1:0 Родриго Паласио - 49'

2:0 Мауро Икарди - 53'

2:1 Леван Мчедлидзе - 59'

2:2 Мануел Пучарели - 62'

3:2 Марсело Брозович - 70'

4:2 Мауро Икарди - 77'

4:3 Леван Мчедлидзе - 88'

Интер: Ханданович, Нагатомо, Ранокия, Фелипе (Сантон - 21'), Хуан, Брозович, Медел, Ковачич (Подолски - 83'), Ернанес, Икарди, Паласио (Димарко - 90')

Емполи: Баси, Лаурини (Дуарте - 54'), Ругани, Барба (Тонели - 69'), Хисай, Вечино, Валдифири, Кроче, Сапонара (Верди - 43'), Пучарели, Мчедлидзе