Галатасарай постигна победа с 1:0 над Интер на "Тюрк Телеком Арена" в Истанбул в контролна среща.

Лукас Подолски и Уесли Снайдер играха срещу бившия си отбор и именно двамата направиха комбинацията след която холандецът реализира победното попадение в срещата.

Трансферната цел на интеристите Фелипе Мело пък дори не бе на резервната скамейка на домакините, докато Стеван Йоветич направи своя неофициален дебют за италианския тим. Жоао Миранда пък дебютира за Интер в отбрана.

Мачът започна със силен натиск на турците и в 7-ата минута се наложи Ханданович да спасява страхотен удар на Подолски и така предотврати чисто попадение.

Малко след това турците вкараха попадение чрез Йълмъз, което обаче бе отменено заради нарушение на правилата.

В течение на първото полувреме все пак и Интер създаде някои шансове за гол. Икарди обаче отправи слаб удар към вратата на турците, а освен това Фреди Гуарин стреля неточно.

След подновяването на играта турците заслужено поведоха в резултата. Подолски подаде към Снайдер, който с плътен удар малко след границата на наказателното поле прати топката във вратата на Ханданович в 54-ата минута. Ударът влетя в близкия ъгъл на словенеца и го изненада.

В крайна сметка нямаше повече голове до края на срещата и резултатът се запази.

Интер пък има сериозен проблем, тъй като отборът вече 360 минути не е успял да реализира попадение в контролните срещи.

ГАЛАТАСАРАЙ - ИНТЕР 1:0
1:0 Снайдер 54'

ГАЛАТАСАРАЙ: Муслера, Сабри, Чеджу (81 - Серкан), Хакан Балта, Телес, Селчук Инан (71 - Родригес), Билал Киса (55 - Чолак), Язин Йозтекин, Снайдер, Подолски, Йълмаз

ИНТЕР: Ханданович, Сантон (62 - Монтоя), Миранда (62 - Ранокия), Мурило, Жуан, Гуарин (46 - Брожович), Ковачич, Кондогбия (78 - Гнукори), Ернанес (78 - Димарко), Паласио (62 - Йоветич), Икарди (81 - Лонго)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/g4uiNW8poyM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>