Фиорентира разнебити с 4:1 Интер насред "Джузепе Меаца" и записа впечатляваща победа в Серия "А". С този успех "виолетовите" се изравниха с "нерадзурите" на първото място в класирането, като и двата отбора са с по 15 точки.

Три гола за гостите заби Никола Калинич (18, 23 и 77-ата минута), един от дузпа добави Йосип Иличич (4). Почетното попадение за домакините вкара Мауро Икарди (60).

Трябва да се отбележи, че Интер игра в намален състав след 31-ата минута, когато директен червен картон получи Миранда.

До този мач пък нерадзурите бяха допуснали само един гол, а сега поеха четири парцала от Фиорентина. От своя страна гостите изиграфа отличен двубой и през първото полувреме тотално разнебитиха Интер.

След почивката темпото на игра леко падна, но въпреки това Фиорентина контролираше играта и записа страхотна победа.

Така виолетовите продължиха с успешната си серия и вече имат четири победи в последните си шест срещи срещу "синьо-черните" от Милано. Двата тима пък не са въртяли реми в Милано от 1996 година.

Срещата започна отлично за гостите и още в третата минута те стигнаха до дузпа, която бе вкарана от Йосип Иличич за 0:1. Отговорът на Интер бе положение пред Жофри Кондогбия, но той пропусна.

В следващите минути Фиорентира разпила домакините и успя да вкара нови два гола чрез Никола Калинич в 18-ата и 23-ата минута. След половин час игра пък директен червен картон получи Миранда и Интер остана в намален състав.

Второто полувреме бе леко скучновато, но имаше нови голове. След час игра домакините все пак вкараха почетен гол чрез Мауро Икарди, но в 77-ата минута Никола Калинич оформи своя хеттрик за 1:4. До края Фиорентина контролира срещата и взе впечатляваща победа.

Интер - Фиорентина 1:4

0:1  Йосип Иличич (4 - дузпа)
0:2 Никола Калинич (18)
0:3  Никола Калинич (23)
1:3 Мауро Икарди (60)
1:4  Никола Калинич (77)

Интер: Самир Хамданович, Давиде Сантон, Гари Медел, Миранда, Алекс Телес, Фреди Гуарин, Фелипе Мело, Жофри Кондогбия, Мауро Икарди, Иван Перишич, Родриго Себастиан Паласио

Фиорентина: Чиприан Татарусану, Факундо Ронкалия, Гонзало Родригес, Давиде Астори, Куба, Матиас Векино, Милан Бадел, Маркос Алонсо, Борха Валеро, Никола Калинич, Йосип Иличич