Интер победи с 2:0 Наполи у дома и изхвърли гостите от борбата за титлата в Италия. В същото време тимът на Роберто Манчини продължава битката за третото място, което ще даде право на участие в квалификациите на Шампионската лига.

В отсъствието на голямата си звезда Гонсало Игуаин, който е наказан, Наполи доминираха в мача, но головете бяха в тяхната врата. “Нерадзурите” показаха убийствена ефективност през първото полувреме, когато още 4-та минута Мауро Икарди откри, а в края Марсело Брозович довърши южняците.

С този успех Наполи остава на второто място със 70 точки, на цели шест зад Ювентус, който утре посреща Палермо. Интер пък е четвърти и продължава да притиска третия Рома. “Нерадзурите” вече имат 61 точки, с три по-малко от “вълците”, които пък утре гостуват на Аталанта.

Интер поведе в резултата само след 4 минути игра. Гари Медел изведе Мауро Икарди зад защитата на гостите с дълъг пас, а аржентинецът прокара топката зад Пепе Рейна. Футболистите на Наполи имаха претенции за засада, а телевизионните повторения показаха, че действително десният крак на Икарди без зад последния защитник на южняците.

Това обаче нямаше значение. Наполи опита да върне бързо гола, но Жоао Миранда пресече опасно центриране на Иван Стринич, а Самир Ханданович спаси хубав удар на Марек Хамшик. До края на първото полувреме Наполи задържаше повече топката, докато Интер опитваше с контраатаки да изненада гостите за втори път.

Ханданович спаси още един опасен удар, този път на Алан, докато Хейсон Морийо можеше да бъде изгонен с червен картон, задържайки откъсващия се Маноло Габиадини. Колумбиецът получи само жълт картон. По-добрата игра на Наполи продължи, но вместо това в 44-та минута Марсело Брозович направи 2:0. Икарди отново се измъкна от засадата и подаде на Брозович, който нямаше как да сбърка за четвъртия си гол в Серия А този сезон.

В края на първото полувреме статистиката показваше 67.8% владеене на топката за Наполи, но головете бяха за Интер. Наполи продължаваше да натиска и след почивката. Дрис Мертенс се появи в игра в 51-та минута и само две по-късно прати прекрасно подаване към Кайехон. Ударът на испанеца обаче не попадна в целта.

В 61-та минута “нерадзурите” бяха близо до трети гол, когато Рейна излезе от вратата си, но Кулибали изби от голлинията. Прекрасните изяви на Ханданович на отсрещната врата продължаваха, а в 65-та минута словенецът обезсърчи и Кайехон. До края домакините се бранеха по същия начин и не дадоха дори шанс на Наполи да си помисли, че може да се върне в мача.

Интер - Наполи 2:0

1:0 Мауро Икарди 4'

2:0 Марсело Брозович 44'

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Миранда, Мурийо, Нагатомо, Брозович, Медел, Кондогбия (68 - Биабиани), Йоветич (77 - Мело), Перишич, Икарди (88 - Паласио)

Наполи: Рейна, Хисай, Албиол, Кулибали, Стринич (50 - Гулам), Алан, Жоржиньо (73 - Ел Кадури), Хамшик, Кайехон, Инсинье (51 - Мертенс), Габиадини

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/sZ3lPcJ71Ow" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>