Интер се издъни отново, след като в среща от 2-ия кръг на италианския елит врътна реми 1:1 срещу Палермо.

Нещо повече, миланци можеха дори да загубят срещата, но все пак се спасиха от поражение.

Ивайло Чочев започна като титуляр за сицилианци и остана на терена цял мач.

Рисполи даде аванс на гостите в 48-ата минута, но Икарди спаси тима от Милано, от неприятна и втора поредна загуба, с изравнителното си попадение в 72-ата минута на срещата.

Така кариерата на Франк де Бур начело на ''нерадзурите'' не започна никак добре, напротив.

Срещата започна силно за гостите и те стигнаха до уникален голов шанс в 7-ата минута, когато една топка някак си успя да достигне до Голданига, който се намираше на метър-два от вратата на Интер, но някак си успя да я прати встрани нея. Това накара треньора на гостите Давиде Балардини да се хване за главата край тъчлинията.

През следващите минути срещата започна да протича типично по италиански - тактическо надлъгване, без много положения.

В 33-ата минута тимът от Милано стигна до първото си по-опасно положение, след като Сантон потърси свой съотборник в сърцето на наказателното поле и в крайна сметка видя Медел, който от няколко метра опита късмета си, но замисълът му не се получи, а и освен това противников играч му попречи да вкара топката във вратата.

Две минути след това домакините стигнаха до страхотен двоен шанс. Първоначално Перишич отправи удар, който бе блокиран от Анджелкович, а след това Едер не успя да се справи добре с една висока топка при изпълнението на корнта..

В 36-ата минута Интер имаше още един шанс, но ударът на Мурийо премина на сантиметри от целта, след като той засече една топка с глава.

В самия край на полувремето Медел пробва късмета си, но ударът му по земя премина встрани вратата.

Две минути след почивката обаче гостите стигнаха до попадение чрез Рисполи.

Сантон изчисти доста нескопосано една топка и тя попадна в краката на противниковия играч, който стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в грешника Сантон кълбото промени тракторията си и излъга Ханданович.

В 51-ата минута Перишич можеше да изравни, но ударът му, който бе доста опасен, бе спасен от противниковия страж.

Десет минути след това домакините претендираха за дузпа, тъй като смятаха, че Едер е фаулиран от Анджелкович в наказателното поле. Такава обаче не бе свирена.

В 63-ата минута Д'Амброзио отправи удар към близката греда по земя, но хърватският страж на Палермо изчисти в корнер.

Все пак голът на Интер стана факт в 72-ата минута, а негов автор бе Икарди.

Той засече прекрасно центриране на Кандрева, на близката греда, и с глава отклони топката в мрежата.

В 77-ата минута Едер можеше да направи обрата в мача пълен, но ударът му с глава премина встрани вратата.