Интер стъпи накриво още в първото си домакинство на Лига Европа, а загубата с 0:2 от Апоел Беер Шева бе повече от изненадваща.

„Нерадзурите“ се представят неубедително от началото на сезона, като имаха само една победа в първите си три мача в Серия А. Тимът на Франк де Бур не тръгна никак добре и в Група К на Лига Европа.

След равностойно първо полувреме шампионът на Израел, дебютант в европейските клубни турнири, шокира домакините с два бързи гола в средата на втората част. Мигел Витор откри за Апоел в 54-та минута, а Маор Бузагло довърши „нерадзурите“ в 69-та минута.

Домакините представиха третия си екип, след като играха в официален мач за първи път този сезон. Още в самото начало на срещата обаче израелците можеха да смълчат трибуните.

Антони Нвакаеме центрира много добре от лявото крило, но Маор Бузагло не успя да засече топката в очертанията на вратата. Малко след това Лусио Маранхао бе близо до гола, след като стреля с глава между двамата централни защитници на Интер.

„Нерадзурите“ отговориха с пропуск на Едер, чийто удар с глава отново не намери целта. Постепенно тимът на Франк де Бур пое контрола над срещата, но гостите бяха много опасни на контраатаки. При една от тях Самир Ханданович трябваше да спасява удар на Маранхао.

Джонатан Биабиани пък трябваше да се намесва като защитник в собственото си наказателно поле, избивайки топката от краката на Корхут, който беше на много опасна позиция.

Най-доброто положение за Интер бе в 39-та минута, когато Едер успя да си овладее в наказателното поле центриране отляво. Ударът му обаче не намери целта.

„Нерадзурите“ продължиха с добрата си игра в началото на второто полувреме, когато Паласио беше близо до така чакания гол, но изпусна от чиста позиция.

В 51-та минута Паласио  беше спънат в наказателното поле на гостите, но главният рефер прецени, че нарушението е извън границата. Банега стреля от свободния удар, но не затрудни Гореш.

Така се стигна до 54-та минута, когато Апоел вкара. Витор остана непокрит на далечната греда след центриране на Маранхао почти от аутлинията и от лесна позиция направи 1:0.

Маор Бузагло направи резултата още по-шокиращ в 69-та минута. Израелският национал изпълни по перфектен начин свободен удар и не остави никакви на Ханданович.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/rJCqQ7Mz8eA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/P_25XNiKrYA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Интер – Апоел Беер Шева 0:2

0:1 Мигел Витор 54‘

0:2 Маор Бузагло 69‘

Интер: Ханданович, Д‘Амброзио, Ранокия, Мурийо, Нагатомо, Медел, Мело (73 – Икарди), Брозович (46 – Банега), Биабиани (58 – Кандрева), Паласио, Едер

Апоел Беер Шева: Гореш, Б. Битон, Витор, Тзедел, Таха, Корхут (85 - Тургеман), Хобан, Огу, Нвакаеме, Бузагло (77 – Бен Сахар), Маранхао (67 – Меликсон)