Интер прекъсна добрата си серия от две поредни победи, след като врътна реми 1:1 срещу Болоня в среща от 6-ия кръг на италианската Серия "А".

Домакините демонстрираха доста добри неща на терена, но въпреки това пропуснаха няколкото добри шанса, които се откриха пред тях.

Дестро откри за гостите в 14-ата минута и поднесе сериозна изненада за тима на Франк де Бур, но пък миланският тим изравни чрез Перишич в 37-ата минута.

Дебют за домакините направи бразилската перла Габигол, който влезе като резерва.

След този мач "нерадзурите" изместиха Рома от 3-ото място в класирането и го заемат с актив от 11 точки.

Срещата започна добре за Интер и през първите минути домакините понатиснаха противника си, а в 3-ата минута Икарди имаше добра възможност да реализира.

Въпреки това обаче болонци изненадаха неприятно домакините в 14-ата минута след попадение на Дестро. Верди го изведе с прекрасен пас сам срещу вратаря и нападателят не сгреши.

Малко след това домакините се опитаха да се активизират и Сантон отправи неточен удар в 26-ата минтуа, а две след това Франк де Бур направи ранна смяна на Кондогбия, който все едно не бе на терена, с Гнукари.

В 35-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, тъй като според тях Торосидис бе играл против правилата, но такава не бе отсъдена.

Две минути след това Перишич изравни след фантастично воле от диагонала, като прати топката в далечния ъгъл на противниковата врата.

В 39-ата минута Кандрева бе изведен на отлична позиция, но Да Коща направи фантастично спасяване и запази вратата си суха.

Второто полувреме не започна с особено високо темпо и през първите минути от него головите положения пред двете врати на практика липсваха.

В 71-ата минута Перишич отправи много опасен удар, който премина на сантиметри от страничната греда, а до края на срещата и двата тима създадоха няколко добри атаки, но от тях не произлезе нищо интересно.

ИНТЕР - БОЛОНЯ 1:1