Интер претърпя голям провал на собствения си "Джузепе Меаца", след като загуби нелепо с 1:2 срещу Каляри в среща от 8-ия кръг на италианската Серия "А".

Преди мача домакините бяха абсолютни фаворити за трите точки, но вместо това момчетата на Франк де Бур ще трябва да се задоволят с едно голямо нищо.

Нещо повече, домакините бяха близо до успеха, но той бе изпуснат по доста нелеп начин от домакините, след като Икарди изпусна дузпа в 26-ата минута и пропусна отличен шанс да даде аванс на тима си в резултата.

Все пак обаче Жоао Марио откри в 55-ата минута, но радостта на домакините продължи малко.

В 71-ата минута сардинци стигнаха до изравнителен гол чрез Мелхиори, а в 85-ата минута Ханданович си вкара автогол, за да оформи крайното 1:2 за Каляри.

Мачът започна прекрасно за гостите, които стигнаха до страхотен шанс още в 4-ата минута, когато Цепители засече една топка на близката греда след центриране от корнер, но кълбото премина само на сантиметри над напречната греда.

Гостите продължиха да играят с голямо желание и в 15-ата минута Мурийо спря един страхотен пас към Мелхиори, който излизаше на супер позиция за директна стрелба.

Все пак обаче миланският тим се окопити и в 17-ата минута Кандрева засече топката с воле от наказателното поле, но за негово съжаление ударът му премина високо над целта.

В 25-та минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Алвеш фаулира Икарди в наказателното поле, а аржентинецът застана зад топката и изненадващо за всички стреля встрани от вратата.

В 33-ата минута Марио засече една избита топка с воле от границата на наказателното поле, но и неговият удар се оказа неточен, а до почивката нямаше попадения.

Второто полувреме започна със супер шанс за сардинци и Ди Дженаро пропусна да вкара гол, след като бе излязъл сам срещу вратаря, но не успя да намери целта.

Интер обаче все пак поведе с гол на Жоао Марио в 55-ата минута. Перишич видя ибериеца на точката за дузпата, но неговият удар бе отразен от вратаря на противника първоначално. След това обаче Жоао бе точен при добавката.

Само две минути след това Ханданович бе принуден да прави великолепно спасяване след удар на Ди Дженаро и така запази преднината на тима си.

Икарди имаше шанс да се реваншира за изпуснатата дузпа в 68-ата минута, но неговият удар от чиста позиция някак си не намери очертанията на вратата.

Мелхиори обаче изравни за гостите в 71-ата минута след удар от близка дистанция, а в следващите минути гостите изненадващо заиграха доста силно.

В 85-ата минута при опита да улови топката след центриране Ханданович я изпусна и си вкара нелеп автогол с който бе оформен крайния резултат.

Интер - Каляри 1:2
1:0 Жоао Марио 55
1:1 Мелхиори 71
1:2 Ханданович 85 автогол

Интер: Ханданович, Миранда, Ансалди (80 - Йоветич), Сантон, Мурийо, Банега (60 - Гнукари), Медел, Жоао Марио, Перишич, Кандрева (74 - Мартинс), Икарди

Каляри: Сторари, Алвеш, Цепители, Писакане, Муру, Мунари, Падоин, Ди Дженаро (77 - Барела), Тахсидис, Сау (60 - Бориело), Мелхиори

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/XkXn9O7NqAc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/drplQWRq2_U" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>