Наполи разби с 3:0 Интер в едно от дербитата на кръга в италианската Серия А. Южняците убиха интригата с ранни голове в двете полувремена. Пьотър Зиелински и Марек Хамшик направиха 2:0 още до 5-та минута на мача, а малко след началото на втората част Лоренцо Инсинье уби устрема на гостите.

Така Интер остана без победа на “Сан Паоло” за първенството вече 19 години. Наполи се върна в борбата за първите места в класирането. Преди останалите срещи от кръга тимът на Маурицио Сари е на 5-то място с 28 точки, колкото има и Лацио. Рома и Милан са с по 29, докато лидерът Ювентус е с 33. Интер е на 9-та позиция с 21.

Срещата започна по страхотен начин за домакините, които поведоха в резултата още във втората минута. Хосе Кайехон беше на ръба на засадата при далечен пас. Испанецът върна към връхлитащия Пьотър Зиелински, който с удар по диагонала от 15-тина метра направи 1:0.

Шокът за “нерадзурите” беше пълен след още три минути. Марек Хамшик получи невероятен извеждащ пас от Зиелински и останал сам срещу Ханданович лидерът на Наполи плъзна топката под плонжа му за 2:0.

До края на полувремето и двата отбора изпуснаха по няколко изгодни положения. Според статистиката Наполи и Интер бяха отправили цели 11 точни удара (7 за домакините), което бе рекорд за Серия А този сезон.

След почивката тимът на Стефано Пиоли започна по-добре, но устремът на “нерадзурите” секна в 51-та минута. След разбъркване в наказателното поле на гостите след изпълнение на ъглов удар топката попадна на крака на Лоренцо Инсинье, който с техничен удар направи 3:0.

Крилото вкара в четвърти пореден мач за Наполи, след като не се беше разписвал в нито един от първите 15 срещи на тима си този сезон.

В следващите минути домакините изпуснаха да покачат още повече резултата. В 56-та минута Хамшик беше останал сам на около 5 метра от Ханданович, но словенецът спаси. Стражът на Интер се намеси добре и малко след това, когато Габиадини стреля от малък ъгъл.

На отсрещната врата Антонио Кандрева почти бе намалил резултата в 68-та минута, когато стреля много силно след центриране отляво. Пепе Рейна обаче показа невероятен рефлекс и спаси.

Наполи - Интер 3:0

1:0 Пьотър Зиелински 2’

2:0 Марек Хамшик 5’

3:0 Лоренцо Инсинье 51’

Наполи: Рейна, Хисай (61 - Маджо), Албиол, Кулибали, Гулам, Зиелински, Диавара, Хамшик (76 - Рог), Кайехон, Инсинье (59 - Джакерини), Габиадини

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Ранокия, Миранда, Ансалди, Брозович, Кондогбия (56 - Марио), Кандрева (77 - Паласио), Банега (46 - Едер), Перишич, Икарди

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/2uCIicqd_qc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>