Интер завърши ужасяващото си представяне в Лига Европа с победа 2:1 срещу победителя в групата Спарта Прага. Един от малцината основни футболисти, играли в този мач без никакъв залог - Едер, донесе успеха на "нерадзурите" с два гола, като вторият дойде в 90-ата минута. Чехите можеха да стигнат и до добър резултат, но при 1:1 в средата на второто полувреме Дочкал изпусна дузпа.

Интер не играеше за нищо в този мач, освен поне малко да се отсрами ужасното си представяне в турнира този сезон. Спарта вече бе спечелил групата с 12 точки, а италианците с едва 3 бяха на последното четвърто място. Треньорът Стефано Пиоли заложи доста резерви, а атака водеше 17-годишният юноша и дебютант в мъжкия тим Андреа Пинамонти.

Освен това "нерадзурите" играха с нова схема 3-4-3, като в ролята на опорен халф влезе защитникът Кристиан Ансалди. Капитан на отбора пък бе бранителят Марко Андреоли, за когото това бе първи мач въобще от година насам, когато за последно игра под наем в Севиля.

Интер бе по-активният отбор на терена, макар рядко да стигаше до вратата на съперника. Двете опасности за вратаря на гостите Коубек дойдоха след далечни удари на Едер. Чешкият страж обаче нямаше проблеми.

При третата си възможност, този път в наказателното поле, Едер обаче не сбърка. В 23-ата минута младокът Пинамонти овладя отлично и пусна топката за Едер, който първо стреля във вратаря, но при добавката успя да го преодолее и даде аванс на "нерадзурите".

След гола Интер леко отстъпи инициативата и можеше да си изпати. В 34-ата минута Спарта бе много близо до изравняване след груба грешка на Ранокиа, но Лафата на няколко метра от голлинията се размина с топката.

След почивката при първата си хубава атака през второто полувреме Спарта изравни с красив гол. В 54-ата минута Дочкал направи чудесно центриране в наказателното поле, където Марачек стреля с глава, а топката се отби в горната греда и влезе в мрежата.

След изравняването Пиоли пусна основен играч в лицето на Иван Перишич, който се включи доста активно в атаката на "нерадзурите". Хърватинът опита с далечен удар да изненада Коубек, но вратарят на чехите сигурно улови.

В 65-ата минута гостите получиха голям шанс да направят пълен обрат, след като Андреоли събори Лафата в наказателното поле и белгийският рефер Фертентен отсъди дузпа. Дочкал стреля от бялата точка, но Карисо уцели ъгъла и изби топката.

В самия край на мача Едер донесе успеха за Интер с втори гол, след като с хубав удар от границата на наказателното поле простреля Коубек за крайното 2:1.

Интер - Спарта Прага 2:1