Наполи задълбочи много сериозно кризата в Интер, след като постигна важна победа с 1:0 при визитата си на "Джузепе Меаца" в среща от 34-ия кръг на италианската Серия "А".

След този мач неаполитанци се доближиха само на точка от втория в класирането Рома и имат реален шанс да станат вицешампиони на Италия, ако продължават в същия дух и "римските вълци" допуснат някоя друга издънка.

Единственото попадение бе дело на Кайехон три минути преди почивката.

Това е четвърта загуба за последните 5 мача за тима от Милано, а след нея отборът си запази 7-ото място в класирането с 56 точки в своя актив.

Срещата започна с добро темпо, като гостите демонстрираха по-добра игра през първите минути и дори в 10-ата Хамшик имаше пред себе си интересен шанс да отправи удар от добра позиция, но стреля встрани целта.

В 18-ата минута гостите създадоха добро положение. След отлична топка от Кайехон в наказателното поле се създаде хаос, а Мартинс така и не успя да я изчисти, като в крайна сметка испанецът можеше да се разпише, но пропиля добра възможност.

Гостите продължиха да доминират през следващите минути, но отборът продължаваше и да има проблеми със завършването на атаките си по най-добрия начин.

В 34-ата минута гостите пропиляха още един шанс, след като Мертенс пробва късмета си от няколко метра но мерникът му не бе особено точен.

Две минути преди почивката обаче Наполи най-после реализира. След центриране към далечната греда в наказателното поле на Интер Нагатомо се опита да изчисти една топка, но вместо това я подари на Кайехон, който от близка дистанция бе точен.

Няколко минути след почивката Инсине бе намерен непокрит в наказателното поле и имаше перфектен шанс да вкара, но ударът му някак си премина покрай вратата.

Десетина минути след това Перишич от състава на домакините имаше шанс да стреля от добра позиция в наказателното поле, но загуби равновесие и опропасти много добър шанс.

В 70-ата минута Ханданович направи нечовешко спасяване след удар на Мертенс и предотврати второ попадение в своята врата.

До самия край така и нямаше повече голове.

Интер - Наполи 0:1

Интер: Ханданович, Нагатомо, Мурийо (78 - Андреоли), Д'Амброзио, Медел, Брозович, Марио (60 - Перишич), Галярдини, Кандрева, Мартинс (, Икарди

Наполи: Рейна, Албиол, Кулибали, Хисай, Гулам, Хамшик (73 - Aлан), Желински (63 - Рог), Диавара, Мертенс (90 - Милик), Кайехон, Инсине