Интер записа нова срамна загуба с 0:1, след като този път загуби гостуването си на Дженоа насред "Луиджи Ферарис".

Срещата между двата тима бе от 35-ия кръг на италианския елит, а единственото попадение за домакините бе дело на бившия играч на "нерадзурите" Горан Пандев, който бе точен в 70-ата минута.

Това бе юбилеен мач номер 100 между тези два отбора, както и 21-а победа на "грифоните" над своя милански противник.

Освен това победата е историческа за тима от Генуа, тъй като той до момента никога не бе записвал четири поредни домакински победи над "нерадзурите".

Гостите бяха на косъм от точката, но в 86-ата минута Кандрева пропусна дузпа, а освен това минута след това Кондогбия бе изгонен с директен червен картон.

Това бе четвърта такава за тима.

Началото на мача започна доста нервно и още в 5-ата минута домакините претендираха за дузпа, тъй като според тях Симеоне бе фаулиран от Медел в наказателното поле. Съдийски сигнал обаче така и нямаше.

През следващите минути нямаше опасни ситуации пред двете врати, но в 14-ата Кондогбия бе близо до гол за гостите, но ударът му от 25 метра премина на сантиметри от страничната греда.

В 22-ата минута и домакините имаха голов шанс, но Пандев отправи удар право в ръцете на противниковия вратар.

Малко след това домакините имаха още един шанс. Този път Лазович отправи удара, но в крайна сметка той премина над противниковата врата.

В 29-ата минута Едер пък имаше шанс да изведе Интер напред, но силният му удар от наказателното поле бе отличено спасен от противниковия страж, а малко след това Ламана спаси още един страхотен шанс, този път на Кандрева.

Малко преди почивката Интер имаше пореден шанс, но ударът му от добра позиция не се получи както трябва.

След почивката домакините имаха много добро положение броени минути след подновяването на играта, но Пандев някак си не успя да направи контакт с добрата, макар че бе на идеална позиция в наказателното поле.

Интер също опита да стигне до нещо интересно и го направи чрез Перишич в 60-ата минута, но ударът му бе спасен по фантастичен начин от противниковия страж.

Десет минути след това Пандев откри. Удар на Велозо от дистанция срещна напречната греда и топката попадна в македонеца, който не сгреши от няколко метра.

В 86-ата минута Интер получи дузпа заради игра с ръка на Бурдисо, а зад топката застана Кандрева, но неговият удар в крайна сметка бе спасен от Ламана, а малко след това Кондогбия бе изгонен с директен червен картон заради разправии със съдията.

ДЖЕНОА - ИНТЕР 1:0
1:0 Пандев 70

Дженоа: Ламана, Бурдисо, Гентилети, Бираски, Велозо, Ригони, Лазович (74 - Муньоз), Каталди, Бегето, Паладино (89 - Кофие), Симеоне (19 - Пандев)

Интер: Ханданович, Нагатомо (83 - Банега), Андреоли, Д'Амброзио, Медел, Кондогбия, Галярдини, Перишич, Кандрева, Мартинс (72 - Габриел), Икарди (72 - Паласио)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/XepICSi4onM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>