Интер загуби 1:2 контролата с Нюрнберг. Мачът беше неофициален дебют за купеният преди дни от Фиорентина Борха Валеро.

Проверката беше засенчена от новината, че Иван Перишич напусна лагера на Интер, за да отлети за Хърватия заради проблеми със зъбите. Това обаче може да е заблуда преди очакваното му преминаване в Манчестър Юнайтед.

Нюрнберг поведе в 55-ата минута, когато Рурик Джисласон се възползва от неубедителна намеса на новия вратар на италианците Даниеле Падели и откри резултата. Минути по-късно германците удвоиха преднината си чрез изпуснатия от защитата Микаел Ишак. В 65-ата минута Едер оформи крайното 1:2.

Следващата седмица Интер лети за Китай и Сингапур за предсезонно турне. Там са уредени контроли с Шалке на 21 юли, Олимпик Лион (24 юли), Байерн Мюнхен (27 юли) и Челси (29 юли). Преди началото на сезона миланци ще играят още с Виляреал (6 август) и Бетис (12 август).