Наполи и Интер врътнаха реми 0:0 в голямото дерби от 9-ия кръг на Серия "А", което се игра на стадион "Сан Паоло" в Неапол.

Като цяло през големи етапи от мача срещата бе равностойна, като и двата тима имаха своите шансове да стигнат до попадения.

В крайна сметка до такива не се стигна.

След този мач отборът на Сари е лидер в класирането с актив от 25 точки.

Грандът от Милано пък е на втората позиция с две точки по-малко.

Двубоят започна активно за домакините, които от своя страна стигнаха до добър шанс да отбележат в 5-ата минута, но ударът на Хамшик, който стреля от движение, не бе точен.

Гостите отговориха с далечен удар на Д'Амброзио, който обаче премина над вратата.

В 19-ата минута обаче само страхотната намеса на Ханданович спаси Интер от гол, след като той отрази по фантастичен начин удар на Мертенс в близкия ъгъл.

Секунди след това той отново се намеси решително и при добавката на Кайехон.

Отборът на домакините стигна до още еще един добър шанс, след като Инсиние бе намерен зад защитата и отправи удар с глава който отново бе уловен от противниковия страж.

До почивката и гостите пропуснаха доста добър шанс чрез Икарди, като в крайна сметка на поувремето нямаше попадения.

Срещата продължи да бъде с високо темпо след подновяването на играта, но головите положения не бяха толкова много.

Две минути след подновяването на играта Икарди бе на косъм от гола и отправи удар, но Хисай с глава успя да изчисти топката от голлинията.

В 56-ата минута Хамшик получи една добра топка, но ударът му премина покрай вратата.

Четвърт час по-късно Инсиние пропусна да вкара от страхотна позиция, но ударът му премина покрай лявата греда.

До самия край нямаше попадения и резултатът се запази, като Ханданович направи две спасявания до самия край.

НАПОЛИ - ИНТЕР 0:0

НАПОЛИ: Рейна, Албиол, Кулибали, Хисай, Гулам, Хамшик, Алан, Жоржиньо, Мертенс, Кайехон, Инсиние

ИНТЕР: Ханданович, Миранда, Нагатомо, Д'Амброзио, Скриниар, Перишич, Кандрева (88 - Кансело), Валеро, Весино, Галярдини, Икарди