Ювентус и Интер завършиха наравно 0:0 в двубой от 16-ия кръг на Серия А, игран стадион "Алианц Стейдиъм".

Двата тима не успяха да си отбележат гол, а домакините могат да съжаляват повече, след като пропуснаха куп добри положения през второто полувреме на срещата.

След това равенство Интер запази първото си място в класирането с актив от 40 точки, с 2 повече от Ювентус и Наполи. "Партенопеите" приемат Фиорентина утре.

Двубоят започна ударно за домакините, които въпреки, че по-малко играеха с топката стигнаха до първото по-опасно положение още в 9-ата минута. Марио Манджукич овладя топката след прецизно прехвърлящо центриране в наказателното поле и нанесе добър удар в средата на вратата. Опитът му обаче беше отразен от вратаря Семир Ханданович, който направи великолепно спасяване.

В следващите минути двата тима демонстрираха предпазлива игра, което лимитира до минимум интересните положения.

В 24-ата минута далечно центриране Марсело Брозович, прати дълга топка към наказателното поле на Ювентус, което можеше да затрудни Войчех Шчесни. Стражът обаче внимаше и улови топката.

Около половин час беше нужен на Ювентус, за да създаде втората си голова ситуация в мача. В 36-ата минута Блейз Матюиди подаде към Сами Кедира. Германецът отправи мощен изстрел, който обаче попадна точно в обсега на Ханданович.

В 45-ата минута Манджукич се извиси над всички и засече прехвърлящо подаване в малкото наказателно поле, но ударът му с глава разтресе напречната греда. Така първото полувреме приключи без голове.

През втората част "бианконерите" успяха да установят натиск. И така се стигна до нов шанс за торинци в 53-ата минута. Отново Манджукич пробва късмета си с изстрел извън наказателното поле. Кълбото обаче спря в ръцете на Ханданович.

В 55-ата минута останаха сериозни съмнения за дузпа. Мауро Икарди навлезе мощно в наказателното поле на съперника и негов шут срещна ръката на Меди Бенатия. Главният съдия обаче подмина с мълчание исканията на "нерадзурите".

В 60-ата минута в стремежа си да спре извеждащ пас към Куадрадо, Иван Перишич без малко не си вкара автогол. За негова радост Ханданович следеше ситуацията и с една ръка успя да избие в ъглов удар.

В 68-ата минута неразбирателство между Ханаднович и Миранда позволи на Сами Кедира да стреля диагонално към вратата. Халфът обаче не отправи точен изстрел и топката излезе в аут.

В 79-ата минута Гонсало Игуаин овладя топката и отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но кълбото премина високо над напречната греда.

В 84-ата минута Матиас Весино се пребори за топката, след което я подаде на Брозович, който от сравнително добра позиция не успя да намери очертанията на торинската врата.

Ювентус - Интер 0:0

Ювентус: Шчесни, Де Шилио, Бенатия, Киелини, Асамоа, Кедира (Дибала 74'), Пянич (Бентанкур 85'), Матюиди, Куадрадо, Манджукич, Игуаин
Треньор: Масимилиано Алегри

Интер: Ханданович, Сантон (Далберт 63'), Миранда, Скриняр, Д'Амброзио, Весино, Валеро, Перишич, Брозович, Кандрева (Галярдини 69'), Икарди (Едер 85')
Треньор: Лучано Спалети