Интер бра голям страх срещу третодивизионния Порденоне за победата с 5:4 след дузпи в осминафинал за Купата на Италия. Редовното време завърши при 0:0, а гостите дори имаха положения, с които можеха да наранят още повече „нерадзурите“.

След куп пропуски в редовното време и продълженията всичко бе решено сред дузпи, а решителният удар от бялата точка направи Юто Нагатомо. Вратарят Даниеле Падели пък спаси два от изстрелите на съперника.

Лучано Спалети пусна само Милан Шкриниар и Матияс Весино от титулярните си играчи, като шанс за изява получиха Карамо, Андреа Ранокия и Даниеле Падели. Едер имаше първият шанс да даде аванс на „нерадзурите“, но Симоне Перили успя да се намеси добре и отрази удара му. Малко след това стражът на гостите се намеси подобаващо и при удар на Карамо.

„Нерадзурите“ владееха инициативата, но Порденоне успяваше да се защитава с увереност. Гостите дори имаха шанс да вкарат - Симоне Маняги стреля мощно от границата на напазателното поле, а Падели успя да закачи топката, след което тя се отби в гредата.

До края на първата част Интер имаше още един страхотен шанс. Жоао Кансело проби по лявото крило и намери с хубав пас Карамо. Ударът на французина обаче мина над гредата.

След почивката Спалети пусна в игра Марчело Брозович, който имаше шанс да вкара още в първите минути след подновяването на играта. Ударът му обаче мина в страни от гредата.

Гостите от Порденоне обаче показаха невероятен дух и удар на Маца облиза страничната греда. След това Падели трябваше да се намесва още два пъти след изстрели на гостите.

До края на редовното време Интер натисна и създаде няколко опасни положения. Карамо направи нов пропуск, след като сам срещу вратаря не успя да го преодолее. Икарди пък се размина на сантиметри от това да засече хубаво центриране на Перишич. Хърватинът също се отчете с пропуск и така редовните 90 минути минаха без голове.

Същото бе и в продълженията, когато Интер опитваше всичко по силите си, за да вкара гол и да избегне дузпите. Хората на Спалети обаче така и не успяха да вкарат във вратата на Перили.

Интер – Порденоне 0:0 (5:4 след дузпи)

Интер: Падели, Нагатомо, Шкриниар, Ранокия, Далберт (80 – Икарди), Вечино, Галярдини, Кансело, Едер, Карамо (68 – Перишич), Пинамонти (46 – Брозович)

Порденоне: Перили, Формичони, Стефани, Басоли, Нундзела, Мисурака, Бурай, Лули, Маца (80 Де Агостини), Беретони (97 – Чурия), Маняги