На нестандартен армаган се зарадва отборът на Лудогорец преди битката срещу Черноморец Одеса от Лига Европа тази вечер. Футболистите от Разград бяха надъхани с огромна 10-килограмова щука, подарена им от един от най-запалените привърженици на тима Красен Георгиев.
Звярът предизвика истински фурор сред шампионите, които не пропуснаха да се снимат с трофейната риба, съобщава "България днес".
Майсторът, уловил гиганта, пожела на любимците си да бъдат като щуки и да схрускат украинския си съперник на стадион "Васил Левски". Церемонията по връчването на рибата се състоя в ресторант "Сръбска скара" в Разград.
Щуката бе приета от капитана Светослав Дяков и старши треньора на Лудогорец Стойчо Стоев. След това хищната риба хвана в ръцете си вратарят Владо Стоянов, който ще трябва по същия начин да лови и топките на терена днес.
Любопитното е, че най-голямо парче от сготвената риба получи нападателят Роман Безяк. Голмайсторът на шампионите е любимец на късметлията, хванал водния звяр.
Някои отбори от Източна Европа имат обичай да правят курбан за късмет, като колят добитък на стадиона. За първи път обаче за кадем се използва риба. Щуката е уловена на язовир "Пчелина" край Разград и тежи точно 9,980 килограма.
Такива екземпляри са изключително рядко срещани не само у нас, но и в целия свят. Майсторът Красен Георгиев разказва, че е примамил "чудовището" с дънна въдица на стръв жива каракудка.
След като успял да измъкне туловището, той мигновено решил, че ще го дари на футболния клуб. Георгиев не изпуска мач на Лудогорец. Пътувал е дори до Украйна за първия двубой срещу Черноморец Одеса, а днес отново ще бъде на трибуните.







Търсят доброволци за лов на съкровища в пресъхналия Дунав
На 100 метра под Алпите: Строят тайни трезори за милиардери
2000 декара изгоряха в Котленско, има съмнения за умишлен палеж
Панталонът на Джулия Робъртс е идеален за прехода към есента
Нов ВСС, стари проблеми: Има ли зависимости в съдебната система?
Как да привлечете потока на парите според фъншуй
Силен трус разлюля Перу (ВИДЕО)
Превишението на скоростта е новото нормално: 79% от американците го правят
OSCA: забравеният символ на автомобилното изкуство
Защо задната скорост може да вие като развалена прахосмукачка
7 култови спортни коли, които си отидоха без наследник
Олга Попова и Алан Тигиев записаха победа и загуба на Световното по борба
Двубоят Джошуа – Фюри е под въпрос: Надеждата угасва
На този ден: Терънс Крофорд стана абсолютен шампион след нокаут над Джулиус Индонго (ВИДЕО)
Двама български джудисти стартират на световното първенство за кадети
Депресия и тау патология могат да стоят зад рисковото шофиране в напреднала възраст
Витамин D е свързан с по-добра когнитивна функция
Проф. Юта-Берглер Клайн: GPT-1 антагонистите, използвани при диабет и за отслабване, предпазват и сърцето
Нов ЯМР, скенер и линеен ускорител ще заработят в ИСУЛ от есента
Коментари
Напиши коментар05:05 | 13 ное 2013 г.
10:50 | 11 ное 2013 г.
20:26 | 9 ное 2013 г.
20:11 | 7 ное 2013 г.
16:52 | 7 ное 2013 г.
Напиши коментар