Разгромната победа на Германия съкруши не само Бразилия, но за малко да доведе до фалит и на пъб в Ирландия.

Преди полуфиналния мач между двата отбора заведение в Гауей решило да привлече клиенти с типична футболна промоция.

За всеки отбелязан гол от двата отбора, заведението щяло да намалява цената на бира, произведена от съответната страна. Представител на Германия била марката Ердингер, докато бразилската бира била Брама.

Началната цена за пинт от всяка една от бирите била 4 евро. Още на полувремето обаче Ердингера се предлагал на цена от само 1.50 евро, което е изключително ниска цена за британските стандарти.

Двата гола на Андре Шюрле през второто полувреме свалили цената с още едно евро до почти символичните 50 евроцента.

Промоцията била само до края на мача, така че намалението на Брама заради гола на Оскар траяло броени секунди. След това цените били върнати на нормалните им цени.

"Осъзнахме, че имаме проблем още много рано. Когато влязох, в погледа на клетия мениджър на бара имаше паника", обясни собственикът на заведението Гугай Макнамара, цитиран от ББС.

"Клиентите обаче бяха много отговорни. Хората не поръчваха по 15-20 чаши наведнъж".

Естествено, много от клиентите се похвалили в социалните мрежи и до края на мача заведението се напълнило с хора.

"Хората се рояха от съседни пъбове и имаше възторжени възгласи след всеки гол", обясни още собственикът.

Загубите от промоцията обаче били почти напълно компенсирани на другия ден, когато кръчмата отново била изпълнена до краен предел за втория полуфинал, който обаче завърши 0-0.