Вратарят на Фиорентина Артур Боруц заяви, че се възхищава на стража на Ювентус Джанлуиджи Буфон и съжалява, че няма да може да играе срещу него в двубоя от 14-ия кръг на Серия "А" между двата отбора.

"Да изляза срещу Буфон - моята икона, най-великият в момента вратар - би било невероятно предизвикателство и мога само да съжалявам, че няма да е на вратата на съперника", каза полякът пред АНСА.

"Знам, че за нашите привърженици мачът с Ювентус е нещо различно и особено, но нищо не може да се сравни с напрежението в Шотландия преди дербито Селтик-Рейнджърс. Изпитал съм го на гърба си".

"Чувствам се готов за двубоя. Съжалявам за контузията на Фрей, но тя ми даде възможност да играя. На 22 години съм и винаги съм бил титуляр, никога  - резерва".

"Сега положението в личен план е добро за мен и смятам да се възползвам максимално от възможността да се докажа. Искам да помогна на тима и да покажем, че сме един отличен отбор", допълни стражът на "виолетовите".