Вратарят на Милан Кристиан Абиати заяви, че очаква труден сезон и предвиди, че повтарянето на успеха от миналата кампания няма да бъде толкова лесно.

"Да защитиш титлата винаги е по-трудно, отколкото да я спечелиш и ние не сме по-различни. Винаги е трудно да се повтори успехът от предния сезон и за това има купища примери", убеден е стражът на италианския шампион Милан.

"Като основен съперник за следващия сезон отново виждам Интер, но Наполи и Ювентус също много се засилиха. Разликата в положението на отбора в сравнение с миналата година единствено е в това, че сега ние сме носителите на "скудетото" и всички ще играят срещу нас по-концентрирано", усмихна се Абиати по време на пресконференцията в Миланело.

"Както всеки сезон и този тръгваме наравно с другите отбори и трябва да сме готови да започнем както трябва. Дербито за Суперкупата на 6 август е първата ни голяма цел, а след това ще преместим вниманието си в Серия "А", Шампионската лига и Купата на Италия".

Вратарят Милан не скри огорчението си от раздялата с халфа Андреа Пирло и каза, че според него Ювентус е направил голям удар с трансфера му.

На въпроса какво е мнението му за Скудетото 2006 година, Абиати, който по това време бе играч на Юве заедно със Златан Ибрахимович и Джанлука Дазмброта заяви, че за него титлата на "бианконерите" е спечелена на терена, а не заради задкулисните игри на ръководството.

"Аз съм три пъти шампион с Милан и един път с Ювентус. За мен онзи шампионат бе спечелен на терена. Ако ме питат колко първенства съм печелил, винаги казвам четири".