Италианският национал от състава на Ювентус Себастиан Джовинко не бърза да подписва нов договор с отбора, но обяви, че иска да завърши кариерата си в торинския тим.

Неговият действащ контракт с "Бианконерите" е до лятото на 2015 година. Той се завърна в тима след много успешен двугодишен престой в Парма и не бърза да търси нов отбор.

"Когато пътищата ви се разделят, тогава е нормално да дадеш най-доброто от себе си. Направих го за Парма и съм много щастлив, че сега отново съм с черно-бялата фланелка. Искам да остана в клуба още дълго време", заяви Джовинко пред "Кориере дело Спорт".

"Да, не бързам с подписването на нов договор, но Юве е най-доброто място за мен и желанието ми както казах е да остана тук", добави той.

Джовинко се представя добре за торинци и постепенно започва да запушва устите на своите критици.

"Факт е, че само техниката не е достатъчна. Важното е да си сериозен и да спазваш правилата. Силният характер също много помага. Антонио Конте вярва в мен и това е важно. Той винаги е готов да подкрепи всеки един играч", завърши крилото.