Мачът започна отлично за Милан, който поведе още в 6-ата минута с попадение на Стефан ел Шаарави. Веднага след това Себастиян Джовинко изравни с прецизен удар от фаул. До края двата отбора не си вкараха повече голове и също както миналата година мача стигна до продължения. Разликата този път беше, че това е единственият сблъсък, докато преди година беше полуфинал с два мача.
И този път в добавеното време Ювентус вкара решителният гол. Резервата Мирко Вучинич се разписа след контраатака и центриране на Джакерини.
Ювентус започна годината кошмарно, като загуби у дома от Сампдория с 1:2 и то при положение, че поведе в резултата и бе с човек повече над час. Сега бианконерите имаха възможност да се реабилитират в четвъртфинала за Купата на Италия срещу Милан. Росонерите са един от трите отбора победили Юве до момента през сезона в Италия. Миналата година двата тима играха на полуфинал и Юве продължи след продължения. Милан спечели в редовното време на "Ювентус Стейдиъм", но това не беше достатъчно.
Антонио Конте заложи на ротацията. Сторари бе на вратата, Касарес в отбрана, Мароне бе предпочетен пред Пирло, Джакерини зае мястото на Маркизио, а Матри смени Вучинич в атака.
Треньорът на Милан Масимилиано Алегри отново остави извън групата Робиньо, а триото в атака този път беше Емануелсон, Пацини, Ел Шаарави. На вратата беше Амелия, а Мексес се завърна в защитата, след като изтърпя наказание.
Началото беше вихрено. Милан поведе още в 6-ата минута. Бърза атака на росонерите премина през Боатенг, който центрира ниско в наказателното за Пацини. Нападателят отклони топката и тя отиде в Ел Шаарави, който фронтално срещу вратата с десния крак не остави шанс на Сторари - 0:1.
Ювентус опита да отвърне веднага. Само 3 минути след това домакините бяха близо до изравняването. Джовинко центрира отлично и Матри стреля с глава, но топката мина на сантиметри от гредата.
След още 3 минути Ювентус изравни с поредния гол допуснат от Милан след статично положение. Джовинко беше точен с директно изпълнение от пряк-свободен удар. Той прехвърли стената и остави вратаря Амелия на място, макар удара да бе почти в средата на вратата.
След това вихрено начало двата тима се успокоиха и битката се пренесе в средата на терена. Следващата възможност бе в 31-ата минута. Джовинко изпълни фаул и опита удар към сглобката на гредите, но Амелия този път се хвърли и изби.
Само 2 минути след това Ачерби направи кошмарна грешка и остави Джовинко сам срещу вратаря. Атомната мравка обаче не стреля добре и прати топката в аут. В края на полувремето Филип Мексес, който вече имаше жълт картон рискува да бъде изгонен, като блъсна вратаря Сторари. Съдията Мацолени обаче го пожали.
Второто полувреме започна с ново положение да Джовинко. Видал отклони топката без да иска в краката на Атомната мравка, но удара не бе добър и спря в ръцете на Амелия. Това бе и последният шанс за Джовинко, който бе сменен от Вучинич.
Три минути преди края на редовните 90 Милан имаше отличен шанс да спечели мача. Резервата Нианг пропусна от вратарското поле. Ударът му с глава не беше точен и мача стигна до продължения.
В петата минута на първото Ювентус поведе след хубава контраатака. Джакерини подаде към Де Челие, който отклони топката за Вучинич. Черногорецът изпревари Амелия и прати топката във вратата - 2:1.
Милан не успя да отвърне чак до началото на второто продължение. Тогава Монтоливо се освободи за удар в наказателото поле, но шута му с десния крак бе избит от Сторари с невероятен плонж.
Последва още един голям шанс за Милан. Този път Нианг се впусна в контраатака отляво и с дрибъл премина съперник, но удара му не бе качествен и спря в ръцете на Сторари.
Умората си каза думата и всяка атака се превръщаше в голова. Този път Видал пропиля златна възможност. Чилиецът получи топката от Вучинич и остана сам срещу Амелия, но стреля право във вратаря.
В последните минути Милан имаше време за още пропуски. В 119-ата минута Траоре изстреля снаряд, който Сторари успя да избие, а след това отбраната на Юве изчисти.
Ювентус се класира на полуфинал за Купата на Италия, където ще срещне Лацио. Мачовете са два - на 22 и 29 януари. Милан ще продължи да чака шестата си Купа на Италия още поне една година.
ЮВЕНТУС - МИЛАН 2:1
0:1 Ел Шаарави 6
1:1 Джовинко 12
2:1 Вучинич 95
ЮВЕНТУС: Сторари, Касарес, Бардзали, Бонучи, Видал, Джакерини, Мароне (77 Пирло), Исла, Лихтщайнер (84 Де Челие), Матри, Джовинко (65 Вучинич)
МИЛАН: Амелия, Абате, Ачерби, Мексес, Де Шилио, Монтоливо, Амброзини (90 Траоре), Боатенг, Емануелсон (70 Боян), Пацини (71 Нианг), Ел Шаарави







Централна емисия
Централна емисия
"Левски" заби три гола на "Спартак" (Варна) като гост
Бойко Беленски: Подполковник Борис Дрангов - няма такъв офицер в нашата армия
Левски с убедителна победа като гост на Спартак Варна
Трима души са евакуирани от танкера “Кайрос”
Наводнение в Лувъра е нанесло щети на документи и архиви
Зеленски призова съюзниците да увеличат подкрепата си за Украйна
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
България доминира на турнира по кикбокс в Козлодуй
Робелис Деспейн нокаутира Сам Алви и спечели титлата в тежка категория на Karate Combat
Дейна Уайт остава начело на UFC поне още пет години
Едуард Алексанян прегази Мариус Мунтеану и направи успешен дебют при най-тежките на SENSHI 29
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментар19:15 | 14 яну 2013 г.
10:39 | 13 яну 2013 г.
23:49 | 12 яну 2013 г.
18:40 | 12 яну 2013 г.
12:41 | 12 яну 2013 г.
18:20 | 11 яну 2013 г.
14:24 | 11 яну 2013 г.
13:57 | 11 яну 2013 г.
11:21 | 11 яну 2013 г.
09:14 | 11 яну 2013 г.
Напиши коментар