Новакът Верона запази интригата в спора за титлата, след като измъкна точка от шампиона Ювентус. На почивката изглеждаше, че бианконерите с лекота ще запишат поредните три точки, след като Тевес се разписа на два пъти.

Вместо това домакините вдигнаха оборотите след почивката и Тони намали с глава след центриране на Ромуло от фаул. А развръзката настъпи в 94-ата мин., когато Ромуло отново центрира отдясно и резервата Гомес Талеб прониза Буфон – 2:2.

Така Ювентус пропусна възможността да увеличи още преднината си пред втория Рома, след като Вълците завършиха 0:0 в дербито с Лацио.

Мач с две лица предложиха на зрителите Верона и Ювентус. През първото полувреме бианконерите дръпнаха с 2:0, като не оставиха никакви шансове на новака.

Още във втората минута Пирло центрира от фаул, Халфредсон не се намеси добре, но вратарят Рафаел отби в корнер. Три минути по късно гостите поведоха. Асамоа шутира, Рафаел изби неудачно и Тевес довкара топката.

В 20-ата мин. отново Тевес удвои резултата. Той получи прекрасен извеждащ пас от Погба (остана някакво съмнение за засада) и не сбърка, останал сам срещу вратаря. Така аржентинецът се отпуши с две попадения след голова суша, продължила почти два месеца.

Тевес беше близо до хеттрик в 34-ата мин., когато шутира от границата на наказателното поле, но ударът му бе над вратата.

Като цяло Ювентус бе пълен господар на игрището, а Верона имаше само две полуположения, при които на Тони не бе позволено да нанесе завършващия удар.

След почивката домакините вдигнаха оборотите. Верона успя да поизравни играта и играта стана по-бърза, отколкото през първата част.

При един корнер топката срещна ръката на Видал, но съдията прецени, че той не е играл умишлено с нея. В 52-ата мин. пък Лука Тони все пак се разписа. Ромуло изпълни идеално един фаул от тъчлинията, таранът се извиси на близката греда и не остави шансове на Буфон.

Ювентус можеше да реши всичко в 68-ата мин., когато Пирло пусна едно от типичните си разсичащи подавания към дебютанта Освалдо. Резервата обаче шутира покрай далечната греда.

Италианският национал вкара в 77-ата мин., но попадението не бе зачетено, тъй като авторът на асистенцията Асамоа бе в засада. Минута по-късно пък вратарят на Ювентус Буфон извади опасен удар на Тони.

Домакините продължиха да търсят изравняването и съдбата ги възнагради в самия край на добавеното време. Веронци изпълниха бързо един фаул, топката стигна до Ромуло, чието идеално центриране бе засечено от Гомес Талеб за 2:2. "Първенството още не е решено", отбеляза сайтът на "Гадзета дело Спорт".

Верона – Ювентус 2:2