Новият наставник на Ювентус Масимилиано Алегри дебютира начело на тима със срамна загуба с 2:3 от аматьорския Луценто.

Алегри смени системата към любимото си 4-3-2-1 с Фернандо Йоренте на върха на атаката и Карлос Тевес и Себастиан Джовинко зад него.

Мачът започна лошо за Юве, тъй като Луценто откри резултата след центриране от корнер, засечено от Копо.

До края на първото полувреме обаче "Бианконерите" обърнаха резултата с два гола на Йоренте. Той първо изравни в 30-та минута с хубав удар от границата на наказателното поле, а три  минути по-късно се разписа след асистенция на Симоне Пепе.

Въпреки че подписа с тима едва днес и представянето му за клуба бе непосредствено преди мача, новото попълнение на Юве Роберто Перейра дебютира през второто полувреме.

Заедно с него бяха извършени и куп други смени в състава на Ювентус и това позволи на Луценто да обърне мача в последните 15 минути.

Каваци проби напред и преодоля Анджело Огбона, за да стреля покрай Сторари. След това Кретаци вкара от границата на наказателното поле.

"Старата Госпожа" пък нямаше късмет, тъй като Джовинко и Перейра удариха гредите.

Ювентус: Сторари: Мота (62 Спинацола), Сьоренсен, Огбона, Барлоко (52 Ливейро), Падоин (62 Буой), Мароне (51 Перейра), Пепе (62 Гербаудо), Тевес (52 Коман), Джовинко (62 Бушел), Йоренте (62 Витале)