Италианският шампион Ювентус победи с 2:1 Лехия Гданск в контролна среща, играна в Полша.

Европейският колос поведе още в 4-ата минута чрез звездата си Пол Погба, но в 83-ата Адам Букша вкара за 1:1. Секунди преди последния съдийски сигнал обаче "черно-белите" стигнаха до успеха с първо попадение на новото попълнение Марио Манджукич.

Така обновеният Юве записа първа победа през лятото след загубата с 0:2 от Борусия Дортмунд, а неофициален дебют за отбора направи Сами Кедира. През втората част Макс Алегри пък заложи на много млади футболисти, което се отрази на представянето на тима му.

Следващата среща на "бианконерите" е на 8 август, когато се изправят срещи Лацио в спор за Суперкупата на Италия.

Юве поведе в 4-ата минута, когато Погба навлезе смело в наказателното поле, но топката му беше изчистена в корнер точно преди да стреля. След неговото изпълнение обаче френската звезда не сбърка и изведе италианския шампион напред – 1:0.

В 19-ата минута Дибала открадна топката в центъра на терена, напредна и подаде към Падион вляво на наказателното поле. Италианецът намери Погба, който с далечен удар се опита да изненада вратаря Буджилек, но той внимаваше и изби. Секунди след това и Стураро шутира от дистанция, но над напречната греда.

В следващите минути домакините бяха по-активния отбор на терена, но "бианконерите" разчитаха на убийствени контраатаки. След почти половин час игра Сами Кедира с дълъг пас изведе Симоне Дзадза сам срещу вратарят, но сантиметри разделиха седмицата да стигне пръв до топката.

Секунди по-късно защитник на Лехия изгуби елементарно топката в наказателното поле, Дибала и Дзадза се спречкаха кой да я вземе и в крайна сметка тя попадна в аржентинеца. Той финтира противников бранител и стреля мощно в центъра на вратата, но Буджилек отново демонстрира класа и отрази.

После Кедира шутира, но отново без успех. 5 минути преди края на полувремето Висниевски получи пас след изпълнение на корнер и стреля от движение, но над вратата. 120 секунди след това играчът на Лехия отправи удар от фаул, но Буфон сигурно боксира.

В началото на второто полувреме Лехия беше по-опасният тим и в 59-ата минута току-що появилият се на терена Нето отрази мощен изстрел на Майкъл Мак.

В 73-ата минута младият Витале показа страхотна техника. Халфът напредна с топката от центъра, направи двойно подаване с Манджукич, финтира защитник и стреля, но вратарят на Легия спаси. 10 минути по-късно Адам Букша се справи с младия Пароди и с шут по земята матира Нето за 1:1.

Но Манджукич не беше казал последната си дума. Секунди преди края на мача новото попълнение на Юве получи топката в наказателното поле, преодоля двама бранители и със силен удар под горната греда оформи крайния резултат 2:1

Лехия – Ювентус 1:2

0:1 Погба (4)
1:1 Букша (83)
1:2 Манджукич (89)

Съставът на Ювентус: Буфон (57-Нето), Бонучи (46-Евра), Киелини (8-Касерес, 67-Пароди), Ругани, Лихтщайнер, Падоин, Кедира (63-Витале), Погба (46-Маркизио), Стураро (76-Тейо), Дибала (46-Мората), Дзадза (46-Манджукич)

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/Juventus/videos/1189763981050829/" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/Juventus/videos/1189763981050829/"><p>Missed #LechiaJuve? Keen to see Mario Mandzukic&#039;s first Juventus goal? Well you&#039;re in the right place! Here are all the best bits from our 2-1 win in Gdansk.</p>Posted by <a href="https://www.facebook.com/Juventus">Juventus</a> on&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/Juventus/videos/1189763981050829/">29 юли 2015 г.</a></blockquote></div></div>