Френският гранд Олимпик Марсилия постигна победа над Ювентус с 2:0 на своя стад "Велодром".

Още в 9-ата минута французите бяха на косъм от откриване на резултата, но удар на Алесандрини от 35 метра се отби от гредата, а малко след това пък Манданда спаси удар на Кедира и му попречи да вкара първия си гол с фланелката на торинци.

Германецът обаче се контузи след само 25 минути игра и бе заменен принудително.

В 35-ата пък Марсилия откри чрез Алесандрини, който вкара фамозен гол от далечна дистанция, като прехвърли излезлия пред голлинията си Буфон и го матира.

Минута преди края на полувремето Лихтщайнер получи червен картон, след като каза на съдията нещо, което очевидно не се хареса на самия рефер.

След почивката Юве можеше и да изравни, но Погба нацели гредата от фаул, от 25 метра.

В 84-ата минута всичко за Юве приключи, след като Абдел вкара гола за крайния успех на тима си. Той отправи страхотна тупалка от воле, от наказателното поле, и оформи резултата.

МАРСИЛИЯ - ЮВЕНТУС 2:0
1:0 Алесандрини 35'
2:0 Абдел 84'

Съставът на Юве: Буфон, Касерес, Бонучи, Евра, Лихтщайнер, Перейра, Маркизио, Кедира, Погба, Манджукич, Мората