За първи път от началото на сезона в Серия "А" шампионът Ювентус постигна втора победа поред. Това стана факт при гостуването на Емполи, което "бианконерите" взеха с 3:1.

Тосканци откриха резултата в 19-ата минута чрез Масимо Макароне, но до края на полувремето Марио Манджукич и Патрис Евра направиха пълен обрат. В заключителните минути на срещата точен беше и Пауло Дибала, но при неговия гол имаше чиста засада, която не беше отсъдена.

С успеха "черно-белите" събраха 18 точки и се изкачиха на 7-мо място в таблицата – най-високото им класиране от старта на кампанията, докато Емполи остана с 14 т. и заема 13-та позиция.

Срещата на "Стадио Карло Кастелани" започна равностойно и през първите 10 минути нямаше интересни моменти. В 14-ата минута Сапонара отправи много хубав удар от границата на наказателното поле, но топката срещна тялото на съотборника му Пучирело и Буфон си отдъхна.

Юве можеше да открие резултата 120 секунди по-късно, след като Хуан Куадрадо центрира перфектно в наказателното поле, където Марио Манджукич засече, но сантиметри разделиха хърватския национал от гола.

В 19-ата минута обаче Емполи поведе. Тогава Масимо Макароне получи топката пред границата на наказателното поле, излъга Андреа Бардзали с движение на тялото и стреля силно точно в долния десен ъгъл, с което матира Буфон за 1:0!

След гола домакините заиграха много по-уверено и малко след това Буфон спаси шут на Рикардо Сапонара, а в следващата атака и Макароне пропусна да удвои преднината на тосканци, след като прати кълбото от удобна позиция в аут. След малко повече от половин час игра Юве изравни.

Защитата на Емполи допусна няколко последователни грешки и не успя да изчисти топката. Тя попадна в Манджукич, който едвам успя да засече на шпагат и буквално прокара кълбото през вратаря Скорупски за 1:1. Важна роля при попадението изигра и Сами Кедира, който успя да увлече бранител на Емполи и да освободи пространство за съотборника си.

В 38-ата минута "бианконерите" направиха пълен обрат. Тогава Куадрадо центрира от корнер в наказателното поле, където един от най-ниските играчи на терена – Патрис Евра, засече с глава и прати топката неспасяемо в левия ъгъл за 2:1! Минута преди края на полувремето Емполи беше близо до изравняване след хубав изстрел, който профуча покрай целта.

Второто полувреме започна с чисто положение за домакините, при което Пучирело и Сапонара последователно пропуснаха да изравнят резултата. След час игра Буфон излезе неразчетено извън наказателното поле и извърши фаул точно пред него, за което получи жълт картон. Зад топката застана Макароне, който центрира остро, но защитата на Юве изби в корнер, след който Евра изчисти.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Пауло Дибала сложи точка на спора. Лихтщайнер намери Манджукич, който нацели дясната греда от вратарското поле, но при добавката аржентинският национал не сбърка. При гола обаче имаше 100%-ва засада, която съдийската бригада не видя.

До края не падна нов гол и мачът приключи при резултат 3:1 за "старата госпожа".

Емполи – Ювентус 1:3

1:0 Макароне (19)
1:1 Манджукич (32)