Шампионът Ювентус победи с 2:0 като гост Лацио в един от най-интересните мачове от 15-ия кръг на Серия "А".

"Бианконерите" откриха резултата още в 7-ата минута след кошмарна грешка на Маурисио, при която Сантиаго Джентилети си вкара автогол. В 32-ата минута Пауло Дибала с фамозно изпълнение оформи крайния резултат.

По този начин "старата госпожа" записа пета поредна победа в калчото и вече има 27 точки, колкото и четвъртият в класирането Рома. "Орлите" пък продължават с лошата си серия – пет загуби и едно равенство за последните шест срещи и заемат 10-та позиция с 19 т.

Освен това Лацио продължава да няма победа над Юве в първенството от 2003 година, като загубите за този период набъбнаха на 16, а равенствата помежду им са 6.

Първият удар в мача отправи Антонио Кандрева в 5-ата минута, но топката мина покрай дясната греда на Джанлуиджи Буфон. 120 секунди по-късно Юве поведе.

Алекс Сандро проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Маурисио изчисти нескопосано и топката попадна в Дибала точно пред вратата. Аржентинският национал веднага стреля, получи се рикошет в крака на Джентилети и топката влетя неспасяемо във вратата му.

Римляните се опитаха да отговарят в 12-ата минута, когато Стефан Раду засече на близката греда центриране от корнер и прати топката в аут. Малко по-късно Кандрева направи отличен пробив отляво и центрира остро в наказателното поле, където Мирослав Клозе остана под топката.

След 20 минути игра Квадво Асамоа и Алекс Сандро направиха чудесна комбинация, при която африканецът стреля и спечели корнер, но защитата на Лацио успя да се справи със ситуацията.

В следващите минути домакините наложиха силен натиск и стигнаха до няколко последователни фаула и корнера пред противниковата врата. Джорджо Киелини обаче сложи точка на опасността с решителен шпагат в краката на Раду, който точно се готвеше да разстреля Буфон.

След малко повече от половин час игра Дибала с фамозно изпълнение удвои преднината на "старата госпожа". Нападателят получи кълбото малко пред пеналта от Марио Манджукич, овладя с бедро и с безпощаден удар от воле точно до гредата остави Федерико Маркети безпомощен.

След второто попадение играта се водеше предимно в центъра на терена и чак в 57-ата минута Юве създаде ново положение, при което Дибала на уцели вратата. Лацио отправи първия си точен удар в 70-ата минута чрез Марко Пароло. Буфон обаче се беше пласирал добре и улови кълбото. После и резервата Кейта засече, но капитанът на гостите отново беше на мястото си.

15 минути преди края на мача Патрис Евра извърши фаул пред наказателното поле. Лукас Билия застана зад топката и шутира, но право в стената и след последвалия корнер не стана нищо интересно.

До края не падна нов гол и Юве спечели мача с 2:0.

Лацио – Ювентус 0:2

0:1 Джентиле (7-авт)
0:2 Дибала (32)

Лацио: Маркети, Раду, Джентилети, Маурисио, Баста, Билия, Пароло, Милинкович-Савич (69-Матри), Кишна (46-Кейта), Кандрева (46-Фелипе Андерсон), Клозе
Треньор: Стефано Пиоло

Ювентус: Буфон, Киелини, Бонучи, Бардзали, Лихтщайнер, Стураро, Асамоа (68-Евра), Маркизио, Сандро, Дибала (80-Куадрадо), Манджукич (82-Мората)
Треньор: Макс Алегри