Във втори пореден мач Сами Кедира се превърна в герой за италианския шампион Ювентус.

Германският национал вкара единствения гол при измъчената победа с 1:0 над Лацио на стадион "Олимпико" в Рим и вече има две попадения от началото на сезона, след като се разписа и при успеха с 2:1 над Фиорентина преди седмица.

Срещата в Рим беше доста скучна и интересните моменти се брояха на пръстите на едната ръка, но все пак "старата госпожа" взе своето. По този начин торинци записаха осма поредна победа на столичани във всички турнири и четвърта поредна във Вечния град.

Така Юве е с пълен актив от шест точки след първите два кръга, докато Лацио остава с три точки.

Първото полувреме на стадион "Олимпико" премина изключително скучно и чистите голови положения липсваха. Юве създаде що-годе хубав шанс след девет минути игра, когато Пауло Дибала засече с глава, но Федерико Маркети се беше пласирал добре и изби.

В следващите минути "орлите" имаха териториално надмощие, но не можеха да застрашат Джанлуиджи Буфон по никакъв начин. В 34-ата минута "старата госпожа" създаде най-доброто положение до момента. Квадво Асамоа отправи прекрасен удар към ляво, но Маркети демонстрира огромна класа и успя да избие със сетни сили.

След почивката нещата на терена не се промениха и двата отбора дебнеха удобни моменти, за да нанесат решаващия удар. Представянето им в дефанзивен план обаче беше безупречно и нападателите срещаха огромни трудности в атака.

В 65-ата минута Макс Алегри взе мерки и изкара от игра Марио Манджукич за сметка на Гонсало Игуаин. И само 60 секунди по-късно Юве поведе. Дибала с фамозен пас намери Кедира в наказателното поле, германският национал се пребори със защитник и с удар в далечния ъгъл преодоля Маркети за 1:0!

Десет минути по-късно Лацио беше близо до изравняване, след като резервата Патрик Габарон се озова на стрелкова позиция, но сантиметри го разделиха от гола.

До края торинци удържаха крехката си преднина и се поздравиха с втори пореден успех в Серия "А".

Лацио – Ювентус 0:1