Ювентус мина като валяк през клетия Емполи и очаквано взе три при гостуването си в Тоскана с категоричното 3:0. Домакините се бранеха храбро повече от час игра, но рухнаха в рамките само на пет минути между 65-ата и 70-ата, когато торинци се развихриха с два гола на Игуаин и един Дибала.

Победата можеше да е още по-резултатна но тимът на Масимилиано Алегри направи непростими пропуски преди почивката. С успеха Юве запазва първото място в класирането на Серия А, а Игуаин се изравни с лидера при голмайсторите Мауро Икарди, като двамата аржентинци имат по шест попадения.

9-та минута Кедира се измъкна от защитата на домакините, овладя високата топка и от движение стреля мощно, но в напречната греда. Малко след това полският страж на Емполи Скорупски спаси хубав фалцов удар на Дибала от фаул.

Натискът на торинци се засили още повече в средата на полувремето. Куадрадо и Дибала опитаха да изненадат с далечни удари Скорупски, но вратарят действа сигурно.

В 35-ата минута Юве направи нов голям пропуск. Брилянтен дълъг пас на Пянич изведе сам срещу вратаря Куадрадо, който стреля по земя, но Скорупски изби с крак и отново запази мрежата си суха. Малко след това се получи идентична ситуация и колумбийското крило пак шутира по диагонала и пак полският вратар улови топката.

Едва в 41-ата минута Емполи успя да създаде някаква опасност пред вратата на гостите. Крунич изстреля мощна тупалка по диогонала, Буфон обаче прояви рефлекс и изби точно под гредата.

Секунди преди края на полувремето Юве пак бе на косъм от откриването на резултата. Игауин от малък ъгъл прехвърли вратаря Скорупски, но точно на голлинията топката без избита от Чосич, а при добавката ударът на Куадрадо профуча над вратата.

След почивката натискът на "Старата госпожа" продължи. Играта обаче се понакъса, а след един фаул срещу Пянич двата отбора се награбиха. След мелето последствия нямаше, като съдията Мадзолени не вдигна картони. В 58-ата минута гол на Игуаин справедливо не бе зачетен заради засада на Куадрадо.

В 64-ата минута след разбъркване в наказателното поле Игуаин се оказа очи в очи със Скорупски на метри пред вратата, но аржентинецът отново бе париран. При следващата атака обаче домакините рухнаха.

Нов разсичащ пас в наказателното поле намери Дибала, който с истинска бомба опъна мрежата за 0:1. Само три минути по-късно торинци нанесоха втори удар и убиха интригата. Игауин бе оставен да напредне през центъра и с хубав шут намери долния десен ъгъл на Скорупски.

В 70-ата рухналите тосканци подариха трети гол на Юве. Дзамбели сгреши фатално, подавайки на Игуаин в наказателното поле, аржентинецът финтира Скорупски и направи 0:3. Малко след това Лемина прояви егоизъм и вместо да сервира топката на празна вратата за Пяца, стреля от малък ъгъл право в Скорупски.

До края Ювентус свали темпото и доигра спокойно двубоя, за да събере 18 точки след 7-ия кръг в Серия "А" преди предстоящата пауза за световните квалификации.

Емполи - Ювентус 0:3