Рома разби с 4:1 Палермо и заедно с Милан диша във врата на лидера в Серия "А" Ювентус. Римските "вълци" доминираха изцяло и с голове на Салах, Паредес, Джеко и Ел Шаарави стигнаха до категоричната победа.

Куаизон отсрами сицилианците с попадение към края на двубоя. Титуляр за Палермо бе Ивайло Чочев, който игра близо 70 минути, но нямаше кой знае какви добри изяви. С успеха Рома излезе на второ място в класирането заедно с Милан, на две точки от лидера Ювентус.

Рома очаквано имаше пълно превъзходство още от самото начало на мача. В 13-ата минута отличен диагонален пас на Джеко изведе Ел Шаарави сам срещу вратаря, но ъгълът бе твърде малък и крилото на Рома стреля неточно покрай далечната греда.

Малко след това Чочев поде бърза контраатака за Палермо и пред дъгата реши да шутира към вратата, но ударът му бе блокиран от защитник на Рома. В 31-ата минута натискът на Рома най-накрая даде резултат и домакините успяха да поведат в резултата.

След грешка в изнасянето на сицилианците Джеко пусна пас зад защитата към Салах, който мушна топката под плонжа на Пошавец - 1:0. В 38-ата дойде най-добрата ситуация за Палермо, след като Диаманти бе фаулиран на границата на наказателното поле. Отново той отправи фалцов удар в далечния ъгъл, но топката профуча над гредата.

След почивката пожението на терена не се промени, Рома продължи да държи мача под контрол. Само шест минути след подновяването на играта римските "вълци" увеличиха аванса. Леандро Паредес далеч на левия фланг от фаул фалцира топката, която тупна пред вратаря Пошавец и влетя в далечния ъгъл за 2:0.

В 57-ата минута дойде най-добрата възможност за Палермо. След центриране от фаул Анджелкович засече топката с глава, но Шчесни я зaкoва пред голлинията. Рома все пак продължи да натиска в търсене на по-резултатна победа. В 63-ата минута резервата Флоренци получи добра топка и стреля по диагонала, но над вратата.

В 68-ата минута всичко за гостите от Сицилия приключи - Флоренци намери на границата на наказателното поле Джеко, който с клиничен удар опъна мрежата за 3:0. Тук приключи участието на Ивайло Чочев, който бе заменен от Робин Куаизон.

Именно смяната на българина върна гол в 80-ата минута, след като стреля и рикошет изненада Шчесни. Секунди по-късно обаче Салах изведе Ел Шаарави, който с удар по диагонала заби четвърти гол в мрежата на Палермо.

Рома - Палермо 4:1