Шампионът Ювентус продължава да мачка всичко по пътя си в Серия "А", след като в мач от 25-ия кръг смаза с 4:1 Палермо у дома.

Първото полувреме беше зрелищно и още в началото Пауло Дибала нацели гредата, но малко по-късно Клаудио Маркизио откри резултата. После гостите създадоха няколко добри възможности да възстановят равенството, а Джанлуиджи Буфон се отличи с отлични намеси.

В 40-ата минута Дибала се разписа срещу бившия си отбор след чудесно изпълнение на фаул и демонстрира уважение, въздържайки се от радост. След почивката Гонсало Игуаин вкара дежурния си гол, а в 89-ата минута Дибала направи 4:0. В продължението Ивайло Чочев беше точен във втори пореден мач, с което направи загубата на гостите по-почетна. Това беше първо попадениа за Палермо срещу Юве от 2011 г. насам.

С успеха "старата госпожа" събра 63 точки и вече има 10 т. аванс пред втория Рома, който в неделя е домакин на Торино. Палермо остава в зоната на изпадащите – 18-то място с 14 т.

Треньорът на "бианконерите" Макс Алегри отново се спря на схема 4-2-3-1. Меди Бенатия, Квадво Асамоа, Стефан Стураро и Марко Пяца започнаха титуляри, докато Стефан Лихтщайнер, Алекс Сандро и Хуан Куадрадо получиха почивка заради предстоящото гостуване на Порто в Шампионска лига. За сицилианци стартира българският национал Ивайло Чочев, атаката поведе македонецът Илия Нестеровски, който има 9 гола от началото на сезона в калчото.

Първото опасно положение създаде Юве още в 5-ата минута. Тогава Дибала отправи фантастичен удар от фаул успоредно на вратата и лявата греда спаси Палермо от ранно попадение. В следващите минути шампионите продължиха с натиска си и след почти четвърт час игра поведоха.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPrincipino.Claudio.Marchisio.Officialpage%2Fvideos%2F1593841567296863%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

Алвеш с технично подаване от фаул намери Игуаин в наказателното поле, но Посавец успя да блокира аржентинеца. Непокритият Маркизио обаче изскочи от втора позиция и с безпощаден изстрел в горния десен ъгъл вкара първия си гол за сезона – 1:0!

Палермо можеше изненадващо да изравни в 18-ата минута, след като Бенатия изпусна Енрике и нападателят отправи коварен удар от малък ъгъл, който Джанлуиджи Буфон с блестяща намеса блокира. Юве отговори малко по-късно с шут на Игуаин, който беше спасен от Посавец, след което топката рикошира в Кедира и излезе в аут. В средата на полувремето Балог се опита да изненада Буфон с далечен изстрел, но най-добрият вратар на планетата внимаваше и изби.

След половин час игра Дибала можеше да вкара фамозен гол, след като навърза трима противници, но шутът му в средата на врата беше уловен от Посавец. Мачът продължи да бъде двуостър и в 37-ата минута гостите организираха чудесна атака и само перфектната намеса на Асамоа предотврати сериозна опасност пред Буфон.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Ювентус сложи точка на спора. Домакините спечелиха нов фаул на опасна позиция и този път Дибала не сбърка. Аржентинският техничар отправи неспасяем фалцов удар в горния ляв ъгъл пред безпомощния поглед на Посавец.

След почивката торинци значително намалиха оборотите и интересните моменти липсваха, но в 63-ата минута стигнаха до нов гол след комбинация между аржентинския им тандем Дибала – Игуаин. Първият пусна страхотен извеждаш пас към Ел Пипита, който с техничен удар вкара 19-то си попадение през сезона в Серия "А".

В 72-ата минута резервата Хуан Куадрадо стреля отблизо, но над целта. 5 минути по-късно Посавец пострада сериозно след сблъсък със съотборника си Голданига и лекарските екипи на двата клуба се втурнаха към него. За радост младокът се размина със сериозни наранявания, стисна зъби и довърши мача. 3 минути преди края Куадрадо се озова на нова чиста позиция, но вратарят спаси бомбения му удар.

60 секунди преди последния съдийски сигнал Дибала направи 4:0 след блестяща асистенция с пета на Игуаин, а в 93-ата минута Чочев с глава от корнер вкара за крайното 4:1 за Юве.

Ювентус – Палермо 4:1

Голмайстори: 1:0 Маркизио (13), 2:0 Дибала (40), 3:0 Игуаин (63), 4:0 Дибала (89), 4:1 Чочев (90+3)

Ювентус: Буфон, Асамоа, Бонучи, Бенатия, Алвеш, Маркизио (75-Ринкон), Кедира (46-Лемина), Стураро (70-Куадрадо), Пяца, Дибала, Игуаин
Треньор: Макс Алегри

Палермо: Посавец, Рисполи, Голданига, Анделкович, Алесани, Чочев, Яяло (51-Шунджич), Бруно, Шалаи (71-Ембало), Несторовски, Балог (82-Диаманти)
Треньор: Диего Лопес