Шампионът на Италия Ювентус започна новата кампания в Серия "А" с категорична победа от 3:0 над Каляри.

В състава на гостите имаше силен трус преди срещата на "Ювентус Стейдиъм", след като нападателят на тима Марко Бориело реши преждевременно да напусне отбора и да премине в новака СПАЛ.

Манджукич откри за торинци в 12-ата минута, а в самия край на полувремето Дибала удвои аванса на своите.

Игуаин пък оформи крайния резултат в 66-ата минута на двубоя.

Гостите имаха малшанса да пропуснат дузпа в 39-ата минута чрез Фариас.

Дебют за торинци в днешния мач направи новото попълнение Блейз Матюиди, който акостира в тима от френския гранд ПСЖ.

Този мач бе исторически от гледна точка на това, че бе използвана технологията "видео асистент рефер".

Съвсем логично домакините наложиха натиск над противника си от първата минута и резултатът от това не закъсня.

В 12-ата минута Лихтщайнер, който бе усилено спряган с напускане в посока Ница, центрира в наказателното поле и Манджукич с крак от няколко метра отклони топката в мрежата.

Гостуващият тим обаче имаше прекрасен шанс да се завърне в мача, след като в 39-ата минута получи правото да изпълни дузпа, която бе отсъдена именно благодарение на гореспоменатата технология.

Зад топката застана Фариас, а Буфон успя да парира силния му удар и в крайна сметка спаси вратата си.

В самия край на полувремето торинци "убиха" всякаква интрига в мача, след като Дибала удвои аванса им.

Той бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши, за да прати топката в мрежата.

Всичко в тази среща за гостите приключи в 66-ата минута, когато и Игуаин постави името си сред голмайсторите.

Алекс Сандро го намери около точката на дузпата и нападателят без да се церемони много с хубав и плътен удар успя да изпрати топката в противниковата врата.