С голяма част от резервите си италианският хегемон Ювентус победи с 3:0 Киево в мач от 3-ия кръг на Серия "А".

Перпарим Хетемай си вкара автогол в 17-ата минута, след което гостите изпуснаха няколко добри положения да възстановят равенството. След почти час игра Гонсало Игуаин вкара дежурния си гол, след като се възползва от отлично подаване на Миралем Пянич. Крайното 3:0 оформи резервата Пауло Дибала след подаване на друг играч, появил се от скамейката - Федерико Бернардески.

Като цяло "бианконерите" спестиха много сили, предвид гостуването на Барселона във вторник в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. С успеха торинци имат пълен актив от 9 точки, докато веронци остават с 3 т.

Макс Алегри изненадващо се спря на схема 4-3-3. Тактикът от Ливорно остави легендата Джанлуиджи Буфон да почива за сметка на Войсчех Счесни, който направи официален дебют за шампионите. Квадво Асамоа, Стефано Стураро и Дъглас Коста също стартираха от 1-ата минута, а в центъра на защитата играха Даниеле Ругани и Меди Бенатия.

Мачът очаквано започна с домакински натиск, който обаче се изрази с неточен удар от дистанция на Стураро. Юве поведе в 17-ата минута, когато Перпарим Хетемай си вкара автогол. Миралем Пянич центрира остро от фаул и финландският национал с глава заби топката в собствената си врата за 1:0! По-късно Киево отговори с изстрел на Мануел Пучарели, който не си повярва, че можеше да изравни и пропиля открилия му се шанс.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/JPC-K4Jzt4U" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

В средата на полувремето "летящите магаренца" изпълниха къс фаул, при който Иван Радованович засече мощно и Счесни с чудесна намеса спаси, след което Бенатия изчисти пред погледа на двама връхлитащи противници. Юве отговори със страхотен шут от движение на Пянич, при който Стефано Соринтино изби отиващата точно под горната греда топка с една ръка. По-късно Коста рязко вдигна оборотите и стреля мощно от пеналта, но над напречния стълб. В 39-ата минута Радованивич пробва удар от дистанция, който не попадна в целта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/vaKJj6NzwNY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Второто полувреме изненадващо започна с натиск на гостите, които създадоха няколко разбърквания пред Счесни, но не успяха да създадат чисто голово положение. В 54-ата минута Алегри взе мерки и пусна на терена Пауло Дибала за сметка на Коста. 5 минути по-късно Гонсало Игуаин сложи точка на спора. Аржентинският стрелец получи пас като по учебник от Пянич на чиста позиция, след което разстреля вратаря с бомбен удар.

Двайсетина минути по-късно Дибала демонстрира отличната си техника, освободи се от защитник и шутира, но на сантиметри от целта. До края Киево създаде две опасни положения, които не влязоха като по чудо, а в 83-ата минута Дибала оформи крайното 3:0. Той получи пас от Федерико Бернардески, навърза няколко противника и с шут в близкия ъгъл матира Сорентино, за да вкара 10-ия гол за Юве от 3 мача в първенството.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-7uBNYRq-20" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ювентус – Киево 3:0

Голмайстори: 1:0 Хетемай (17-авт), 2:0 Игуаин (59), 3:0 Дибала (83)

Ювентус: Счесни, Асамоа, Ругани, Бенатия, Лихтщайнер, Пянич, Матюиди, Стураро , Коста (76-Бернардески), Манджукич (83-Бентнанкур), Игуаин
Треньор: Макс Алегри

Киево: Сорентино, Качаторе, Дайнели, Гамберини, Гоби, Хетемай (69-Ригони), Радованович, Кастро, Бирса, Инглезе (76-Лерис), Пучарели (66-Пелисиер)
Треньор: Роландо Маран