Италианският шампион Ювентус постигна успех с 4:0 над градския съперник Торино в местното дерби и по този начин продължава без грешка от началото на сезона.

Така отборът домакин продължава да бъде на равни точки на върха с Наполи, като и двата тима имат по 18 пункта.

Дибала откри за домакините в 16-ата минута, а в 24-ата Басели от гостите получи втори жълт и червен картон.

Това направи задачата на отбора на Алегри много по-лесна и в 40-ата минута Пянич уби всякаква интрига в този мач.

В 57-ата минута и Алекс Сандро се разписа за класическия резултат, а в 90-ата минута Дибала оформи крайния резултат

Срещата започна активно за домакините и още в 7-ата минута Куадрадо успя да се справи с няколко бранители на домакините, но от добра позиция прати топката над напречната греда.

Все пак торинци стигнаха до попадение чрез Дибала в 16-ата минута, след като с удар от дъгата по земя не остави шансове на противниковия вратар.

Гостите получиха тежък удар в 24-ата минута, когато Басели бе изгонен след втори жълт и червен картон.

Той влезе доста остро на Пянич по време на въздушен двубой и напълни си заслужи изгонването.

Минути след това "бианконерите" имаха шанс чрез Пянич, но Сиригу реагира добре след удара му.

Все пак босненецът ознаменува добрата си игра с попадение в 40-ата минута, след като отправи удар около дъгата.

Броени минути след старта на второто полувреме торинци имаха добър шанс да увеличат аванса си, но Сандро от добра позиция в наказателното поле прати топката над вратата.

Надмощието на домакините бе пълно през следващите минути и в 57-ата минута Сандро увеличи аванса на тима си, след като бе точен с глава, след като засече центриране от корнер.

В 67-ата минута Бенатия засече центриране с глава, но Сиригу показа блестящ рефлекс и някак си спаси топката, а дори и бранителят на торинци не можеше да повярва, че стражът улови кълбото.

В 90-ата минута Дибала от близка дистанция чукна топката покрай вратаря и така оформи крайния резултат.

ЮВЕНТУС - ТОРИНО 4:0