1/16-финалът за Купата на България между Ботев Гълъбово и Левски, който бе спечелен от сините с 1:0 след продължения, бе толкова скучен, а играта в него толкова невзрачна, че мачът вече е забравен от голяма част от феновете. Но двубоят срещу 7-ия във Втора лига очерта няколко тенденции, които не са толкова приятни за сините.
Първата е, че въпреки привлечените 14 футболисти това лято на Левски му липсва дълбочина в състава. За това говори фактът, че Делио Роси заложи на цели 6 основни играчи в стартовата единайсеторка - Божидар Митрев, Давид Яблонски, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Антонио Вутов и Жуниор Мапуку. И въпреки това тимът му изпитваше сериозни трудности срещу сгъстената отбрана на противника. След грешката срещу Ботев Пловдив Александър Любенов не получи шанс да застане на вратата вместо Митрев.
Освен това сините не разполагат с играчи, които да заменят тези в средата на терена, да не говорим за външни халфове - единственото типично крило е Жерсн Кабрал, който дебютира срещу тима от Гълъбово в края. На него обаче ще му е необходимо време да влезе във форма. Алтернатива нямат дори бековете - в отсъствието на Милош Цветкович и Иван Горанов заместниците им са Ивайло Найденов и Мики Орачев.
Последните двама са юноши на клуба. Представянето им е притеснително и показва, че в момента няма нито един талант, който е готов да заиграе на ниво при мъжете. Същото се отнася и за сина на спортния директор Даниел Боримиров - Алекс, който започна като титуляр на фланга срещу Ботев.
Това са камъни в градината на отговорниците в ДЮШ. И доказва несъстоятелността на обявената по време на подготовката "Тригодишна програма на развитие" от Даниел Боримиров и вече бившия треньор Николай Митов, които щяха да изграждат отбор от собствени кадри, играчи, минали преди това през Левски, и максимум двама-трима чужденци. Видно е, че тази стратегия бе хвърлена 8 кошчето лично от собственика на клуба Спас Русев.
И набързо се оказа така, че от 25 използвани играни до момента през сезона - 11 са българи, а бройката на чужденците е 14 (в момента извадени от първия отбор са Бабатунде Аденижи, Франсис Нар и Симон Сандберг, като последният няма записан мач през кампанията).
Срещу състава от Гълъбово се видя, че Левски изпитва сериозни затруднения при играта срещу наситена защита. Това говори, че на сините ще им е много трудно, когато са изоставащи в резултата. Всъщност това се видя и при гостуването на Ботев Пд (1:2). Възпитаниците на Делио Роси допуснаха изненадващ обрат от 1:0 и след като бяха догонващи, не успяха да сторят нищо смислено.
Със сигурност италианецът е наясно с тези неща - намекна ги тактично още при пристигането си, въпреки че не ги назова пряко. И няма да му е толкова лесно, докато ги премахне.
Материал на "Тема Спорт"








Радев: България е пример за разбирателство между общностите
Бюджет 2026: Опозицията видя "заробване с дългове" и дефицит от времето на Жан Виденов
България ще остане и без родни праскови, земеделците ще изкоренят градините си
Федоров отхвърли отправените от Зеленски предложения
Мъж, издирван с червен бюлетин на Интерпол, е задържан в с. Опан
Стаси Санлин: Огън музата на шейх Хамдан се завръща в Лозенец
Гюров: “Многослойната дипломация” има граници, които не бива да се прекрачват
Шофьор се опита да влезе в нарисуван тунел
Електрическият Cayenne поддържа темпото на най-големия самолет на света
Всички коли на Tesla получават Starlink
Русия започна да внася бензин... от Индия
Предаването Boec.bg по Bulgaria ON AIR от 1 август – с ново лице и още повече истории от света на бойните спортове
Бен Аскрен: Не знаех дали тялото ми ще издържи шест минути
Нови тежки обвинения срещу братята Тейт: Разсекретени документи разкриват твърдения за изнасилвания и насилие
Канело обяви датата на пенсионирането си
Растителна храна, риба и достатъчно метионин е диетата на дълголетието
Нарушена комуникация в червата може да стои зад хроничния запек
Психология за родители: Първата година – основи на доверието и сигурността
490 000 българи с диабет срещат трудности в лечението
Коментари
Напиши коментар16:43 | 22 сеп 2017 г.
11:47 | 22 сеп 2017 г.
09:46 | 22 сеп 2017 г.
09:39 | 22 сеп 2017 г.
09:18 | 22 сеп 2017 г.
Напиши коментар